5 trików manikiurzystek, o których nie miałaś pojęcia

 	 5 trików manikiurzystek, o których nie miałaś pojęcia 5 trików manikiurzystek, o których nie miałaś pojęciaPięknie pomalowane paznokcie to Twój znak rozpoznawczy? Z pewnością nie pogardzisz więc sposobami, które ułatwią Ci ich wykonanie oraz pozwolą Ci na uzyskanie niebanalnego efektu. Oto 5 sprytnych trików stosowanych przez profesjonalne makijażystki – wypróbuj je na swoich paznokciach!

1. Szybkie wysychanie lakieru

Lubisz malować paznokcie, lecz czekanie na ich wyschnięcie to dla Ciebie koszmar? Istnieją sposoby na przyspieszenie tego procesu. Pierwszy z nich to profesjonalne przyspieszacze, które można znaleźć na sklepowych półkach, np. w asortymencie Sally Hansen. Podobny efekt możesz jednak uzyskać domowymi sposobami. Lakier będzie szybciej schnąć jeśli włożysz ręce na chwilę do miski wypełnionej lodowatą wodą – możesz też wykorzystać w tym celu bieżącą wodę z kranu, lecz uważaj na to, by strumień nie był zbyt silny. Możesz również nakierować na nie strumień zimnego powietrza z suszarki do włosów.

2. Lepsze krycie lakieru do paznokci

Twój ulubiony lakier do paznokci jest zbyt rzadki i nawet po dwukrotnej aplikacji na paznokciach pojawiają się prześwity? Możesz go uratować – potrzebujesz tylko biały lakier. Nanieś go na płytkę w roli bazy, a następnie nałóż na nią 2 warstwy rzadkiego lakieru. Taki sposób aplikacji pomoże Ci uzyskać niemalże taki efekt, jak w przypadku lakierów o normalnej gęstości.

3. Domowy sposób na matowe wykończenie

Znudziły Ci się połyskujące paznokcie i chciałabyś spróbować matu, jednak nie masz w domu żadnego lakieru o takim wykończeniu? W uzyskaniu takiego efektu może Ci pomóc matowy top coat – np. taki, który wykonasz samodzielnie w domu. Jak go zrobić? Potrzebujesz do tego jedynie standardowy lakier do paznokci i skrobię kukurydzianą. Wsyp niewielką ilość proszku do buteleczki z lakierem i dokładnie wymieszaj – gotowy preparat będzie się cechować mlecznobiałą barwą. Uzyskany kosmetyk nanieś na paznokcie pomalowane klasycznym lakierem, a zyskają one matowe wykończenie.

4. Problemy z otwieraniem buteleczki

Z pewnością niejednokrotnie zmagałaś się z otwieraniem buteleczki lakieru, która się zapiekła. W pokonaniu tej przeszkody może Ci pomóc zwykła gumka recepturka. Wystarczy ją tylko okręcić ją kilkukrotnie wokół zakrętki. Dzięki temu łatwiej ją chwycisz i będziesz mogła zadziałać na nią z większą siłą – otwieranie zapieczonych opakowań przestanie być problemem.

5. Pęknięty paznokieć to nie problem!

Uderzyłaś się w paznokcia tak niefortunnie, że powstało na nim nieestetyczne pęknięcie? Na szczęście nie musisz obcinać go tuż przy skórze i miesiącami czekać aż odrośnie do pożądanej długości. W jego ratowaniu pomoże Ci torebka od herbaty. Pomaluj złamanego paznokcia lakierem bazowym, a następnie do jeszcze mokrej płytki przyłóż wycięty kawałek torebki – posłuży on za spoiwo, które skutecznie połączy ze sobą dwie części. Teraz możesz pomalować paznokcia zwykłym lakierem – miejsce łączenia powinno pozostać niemalże niewidoczne.