Blefaroplastyka górnych powiek laserem frak­cyj­nym

Problem opadających powiek dotyka przede wszystkim osób starszych, ale nie tylko. Może doskwierać także osobom, które doznały wypadku czy choroby, która uszkodziła nerw, bądź osób, które odziedziczyły taką skłonność genetycznie. Dermatochalasis, oprócz ograniczenia pola widzenia, które wpływa na jakość życia i zdrowie, skutkuje także pogorszeniem estetyki wyglądu. Na szczęście dzisiejsze możliwości medycyny estetycznej pozwalają w bezbolesny i nieinwazyjny sposób wyeliminować opadającą powiekę. Sprawdzonym i profesjonalnym sposobem jest zabieg laserowej korekty powiek.

Blefaroplastyka – odpowiedź na opadające powieki

Lekarze specjaliści podkreślają, że zabieg blefaroplastyki jest jednym z najczęściej wykonywanych w obrębie twarzy. Dużą wagę przykładamy do estetycznego wyglądu okolic oczu, a także nie chcemy tracić sprawności żadnego ze zmysłów. Starszy i bardziej zmęczony wygląd oraz ograniczone pole widzenia to powody, dla których osoby odczuwające skutki opadających powiek decydują się na korektę.

Skutki opadania powieki:

 • defekt estetyczny,
 • zmęczenie oczu,
 • ból głowy,
 • ograniczone pole widzenia,
 • ciężkość powiek,
 • starszy i zmęczony wygląd twarzy.

Jak pozbyć się opadającej powieki?

Dzisiejsza medycyna estetyczna oferuje dużą gamę nowoczesnych, bezbolesnych i nieinwazyjnych zabiegów. Jednym z nich jest laserowa korekta powiek. Dzięki niej nie musimy decydować się na usuwanie ptozy chirurgicznie, co znacznie przyspiesza proces rekonwalescencji. Ta metoda jest szybsza, mniej bolesna i mniej inwazyjna. Laserowa blefaroplastyka nie uszkadza całej skóry, a jedynie mikrofragmenty, dzięki czemu dookoła pozostawiona jest zdrowa tkanka, co sprawia, że proces odbudowy może przebiegać bardzo intensywnie i znacznie szybciej niż w przypadku innych metod. Pacjent nie odczuwa bólu, chociaż należy mieć na względzie to, że mogą wystąpić obrzęki i siniaki. Co więcej, laser nie pozostawia widocznych blizn, a czas rekonwalescencji jest bardzo krótki – pacjent może wrócić do obowiązków zawodowych już po dwóch, trzech dniach.

Laser XIDE CO2

Dzisiaj zabieg blefaroplastyki może być wykonywany specjalistycznym laserem, jednak jeszcze jakiś czas temu jedyną metodą było działanie chirurgiczne. Lekarz skalpelem usuwał nadmiar skóry na górnej powiece, likwidując problem ptozy. Jednak ten sposób był bolesny i pozostawiał blizny. Obecnie istnieje możliwość mniej inwazyjnego zabiegu, który również skutecznie eliminuje dolegliwości związane z nadmiarem skóry na powiekach. Jednym z najlepszych i szczególnie polecanych laserów do blefaroplastyki jest laser XIDE CO2 firmy DEKA – jednego z wiodących producentów sprzętu medycznego. To sprzęt nowej generacji, przeznaczony do zabiegów estetycznych. W czasie laserowej korekty powiek pacjent dostaje znieczulenie miejscowe, dzięki czemu cały czas pozostaje świadomy. Podczas zabiegu lekarz specjalista, używając specjalnie dobranej końcówki lasera, trwale usuwa nadmiar skóry na górnych powiekach. Po wykonaniu zabiegu szwy zakładane są w naturalnej bruździe powieki, dzięki czemu są praktycznie niewidoczne. Usuwa się je po wizycie kontrolnej, która ma miejsce po siedmiu dniach od zabiegu.

Efekty laserowej blefaroplastyki:

 • młodszy wygląd twarzy,
 • mniej zmęczony wyraz twarzy,
 • usunięcie asymetrii powiek,
 • poprawa pola widzenia,
 • wyeliminowanie opadania powiek.

Zabieg laserowej blefaroplastyki można wykonać specjalistycznym laserem XIDE CO2 w Centrum DER-MED w Katowicach. Zabieg przeprowadza doświadczony lekarz okulista.