Co kobiety poprawiają sobie najczęściej i w jakim wieku?

Zabiegi medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej pozwalają na poprawę wielu niedoskonałości urody, a także zniwelowanie różnych widocznych oznak starzenia się skóry i ciała. Z usług tego typu najczęściej korzystają kobiety, dla których upływ czasu bywa szczególnie okrutny. Panie poddają się zabiegom odmładzającym i wyszczuplającym w różnym wieku, zyskując w ten sposób upragnione efekty. Kobiety chętnie poprawiają sobie nie tylko stan skóry czy kontur twarzy, ale również wiele innych obszarów ciała.

Odnowa skóry

Panie nierzadko zgłaszają się do lekarza medycyny estetycznej już około trzydziestego roku życia. Przyczyną problemu są najczęściej skutki, jakie odciska na kobiecym ciele ciąża. Rozciągnięta i pozbawiona jędrności skóra brzucha, nadmiar tkanki tłuszczowej, cellulit i rozstępy to tylko niektóre z niedoskonałości, które wymagają odpowiedniej korekty. Rozwiązaniem najbardziej efektywnym w poprawie jakości skóry jest zastosowanie ablacyjnego lasera frakcyjnego, często polecanego 30-latkom. Jego działanie opiera się na podgrzaniu, a następnie kontrolowanym uszkadzaniu skóry. Proces ten wymusza procesy odbudowy, co korzystanie wpływa na wygląd i strukturę tkanek. Zabiegiem przywracającym skórze jędrność i elastyczność jest natomiast frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, pozwalająca na usuwanie rozstępów. Do likwidacji zbędnej tkanki tłuszczowej używa się m.in. lipolizy iniekcyjnej, kawitacji ultradźwiękowej czy kriolpolizy.

Usuwanie zmarszczek

Po trzydziestym roku życia, u kobiet często zaczynają się pojawiać pierwsze bruzdy i statyczne zmarszczki. Skora twarzy zaczyna też nieestetycznie opadać, co zachęca panie do sięgnięcia po odpowiednie zabiegi liftingujące. Istnieje wiele skutecznych metod, które działają w sposób regenerujący, wypełniający i kamuflujący. Na realną odbudowę skóry pozwalają laser frakcyjny i frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa, ponieważ umożliwiają one wytworzenie nowego kolagenu. Korygująco działa natomiast kwas hialuronowy, który w odpowiednich ilościach może wzmocnić skórę i pobudzić ją do samoczynnej odbudowy. Silniejsze zabiegi odmładzające polecane są kobietom po 40. roku życia oraz starszym. W tym wieku celem jest przede wszystkim opóźnienie procesów starzenia, dlatego najlepiej sprawdzają się zabiegi uzupełniające ubytki w tkankach. Wszystkie działania powinny zapewniać naturalny efekt, bez wrażenia sztuczności.

Odsysanie tłuszczu

Jednym z najpopularniejszych wśród kobiet zabiegów jest liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu. Jego nadmiar można pobrać z różnych części ciała, w tym brzucha, ud, bioder, łydek, ramion, łokci, karku, policzków czy podbródka. Liposukcję przeprowadza się celem redukcji komórek tłuszczowych. W przypadku znacznej otyłości, zabieg ten powinien być uzupełniony usunięciem nadmiernie rozciągniętej skóry oraz resztek tkanki tłuszczowej. Odsysanie tłuszczu przeprowadzane jest tylko u zdrowych pacjentek, ponieważ nie można go wykonać przy chorobach przewlekłych, cukrzycy, zaburzeniach krzepnięcia krwi czy schorzeniach skóry i nerek. Z liposukcji korzystają kobiety w różnym wieku, najczęściej liczące na wyrzeźbienie sylwetki oraz zlikwidowanie nasilonych obrzęków oraz lokalnych zgromadzeń tkanki tłuszczowej.

Powiększanie piersi

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów chirurgii plastycznej należy także powiększanie piersi. Zabieg ten zwykle opiera się na wszczepieniu implantu silikonowego pod tkankę gruczołową lub mięsień piersiowy, co trwa ok. godziny. Powiększanie biustu wykonywane jest w znieczuleniu ogólnym, a po zakończeniu operacji na ogół nie występują reakcje alergiczne na obce ciało. W zabiegu stosuje się szwy wchłanialne lub tradycyjne, które zdejmowane są po 2 tygodniach. W tym czasie pacjentka musi nosić specjalny stanik formujący i podtrzymujący piersi, a także unikać dźwigania oraz spania na brzuchu. Alternatywą dla tego zabiegu może być zastosowanie kremu Ovashape, którego opis znajduje się pod linkiem: https://wntt.pl/ovashape/. Ovashape poprawia kondycję biustu, a także powiększa jego rozmiar.