Czym jest ylang ylang decleor?

Olejek ylang ylang to wyciąg z kwiatów filipińskiej rośliny Jagodlinu Wonnego. Często nazywany jest “kwiatem kwiatów”. Olejek ten tradycyjnie wykorzystywany był w aromaterapii jako środek relaksacyjny oraz wspomagający walkę z depresją. Przez lata jednak stał się produktem często wykorzystywanym w medycynie, a także w przemyśle kosmetycznym. Główną cechą olejku ylangowego, którą wykorzystują producenci kosmetyków, jest fakt iż reguluje produkcję sebum, leczy stan zapalny i zapobiega łuszczeniu się skóry. Dlatego też to właśnie ten olejek firma Decleor wykorzystała do produkcji swojej emulsji matującej.

Dla kogo przeznaczona jest emulsja ylang ylang decleor?

Czym jest ylang ylang decleor? To emulsja matująca, która stworzona została z myślą o właścicielach skóry tłustej i mieszanej. Chociaż zakłada się, że problemy z tłustą cerą mają głównie nastolatki cierpiące na młodzieńczy trądzik, okazuje się to nie być prawdą. Nadmierna produkcja łoju może dosięgnąć panie niezależnie od wieku.
Znaczący wpływ na stopień produkcji sebum przez nasz organizm może mieć:

 • Wiek
  Zwykle najwięcej sebum wydzielamy pomiędzy 15. a 30. rokiem życia.
  Dopiero po 50 roku życia ta produkcja zdecydowanie spada.
 • Czynnik hormonalny
  Aktywność gruczołów łojowych uzależniona jest od naszej gospodarki hormonalnej. Wzrost wydzielania hormonów stymuluje wydzielanie sebum.
 • Pora dnia
  W ciągu dnia zmienia się poziom naszych hormonów, tak więc zmienia się również poziom wydzielania sebum.
 • Stres
  Sytuacje stresowe, a także wywołujące w nas niepokój, mogą powodować wydzielanie sebum.
 • Czynnik środowiskowy
  Łojotok może zostać wywołany przez nadmierne ciepło czy wilgoć. Nie bez znaczenia jest również jakość powietrza, którego mikrocząsteczki blokują pory naszej skóry.
 • Dieta
  Lekarze zwracają uwagę, że niedobory witamin: A, C, E, B2 mogą przyczyniać się do wzrostu wydzielania łoju.

W konsekwencji cierpimy przez świecącą się skórę. To właśnie dla kobiet mierzących się z takimi problemami powstała emulsja matująca ylang ylang decleor.

Co oprócz ylang ylang znajduje się w składzie emulsji?

Firma Decleor produkuje kosmetyki naturalne, dlatego nie znajdziemy tu żadnych parabenów, konserwantów czy barwników.

Na emulsję składają się wyciągi z takich roślin jak:

 • grejpfrut- który odżywia i odśwież naszą skórę
 • drożdże- wraz z morskim glikogenem i pochodna wit C, tworzą tzw.Kompleks Dotleniający,który działa antyoksydacyjne i poprawia metabolizm komórkowy

Ekstrakty z:

 • soczewicy- Technologia P-refiner, normalizacja wydzielania sebum
 • lilii wodnej- zmatowienie
 • bambusa- wygładzenie
 • lotosu- nawilżenie

Oraz olejki:

 • ylang ylang- oczyszcza i reguluje wydzielanie sebum
 • jojoba- regeneruje

Ostatnią rzeczą w składzie są proteiny pszenicy, bogate w cynk dający efekt zmatowienia.

Idealne zmatowienie?- działanie emulsji ylang ylang decleor.

Emulsja ma lekką konsystencję. Bardzo szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze tłustej warstewki. Producent zaleca stosować produkt codziennie rano na oczyszczoną skórę twarzy i szyi. Preparat ma przywracać zdrowy i promienny wygląd skóry, jednocześnie czyniąc ją matowa i gładka. Również panie z problemami trądzikowymi po regularnym stosowaniu kosmetyku powinny zobaczyć znaczącą poprawę w kondycji swojej cery.

Jak odpowiednio dbać o skórę tłustą?

Oprócz doboru odpowiednich do rodzaju naszej skóry kosmetyków powinniśmy też pamiętaj, o tym by postępować z nią delikatnie. Podstawowym błędem jest nadmierne wysuszanie skóry, zbyt drażniącymi kosmetykami, co może prowadzić do odwodnienia. Lepiej zaopatrzyć się w lekkie i delikatne kremy, emulsje nawilżająco-matujące oraz bibułki matujące, które zapewnią nam pewność siebie w każdej sytuacji. Trzeba pamiętać, że w życiu najważniejszy jest umiar.