Jak działają zabiegi z kwasem hialuronowym?

Jeśli myślisz o zabiegu, który skutecznie cię odmłodzi, postaw na wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym. To substancja, która nadaje objętości, nawilża skórę oraz wypełnia zmarszczki. Pozwala skutecznie zwalczać oznaki starzenia. W jakich wskazaniach możesz skorzystać z zabiegu z kwasem hialuronowym? Jakich spodziewać się efektów? Wyjaśniamy!

Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie, jego podstawową funkcją jest wiązanie wody w skórze. Przyczynia się więc do tego, aby była ona bardziej nawilżona i elastyczna. W medycynie estetycznej stosuje się go w wielu zabiegach anti-aging. Jest to bardzo bezpieczny wypełniacz, który daje szybkie efekty. W jakich wskazaniach warto go wypróbować?

Kwas hialuronowy na bruzdy nosowo-wargowe

Czym są bruzdy nosowo-wargowe? To zmarszczki, które przebiegają od skrzydełek nosa ku dołowi, do kącików ust. Możemy się ich pozbyć dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego jako wypełniacza. Zabieg nie jest długi, a zmiany, jakie może przynieść są naprawdę zdumiewające. Preparat wstrzyknięty w bruzdy wypełnia je, przez co sprawia, że skóra staje się bardziej napięta, a my wyglądamy młodziej i promienniej.

Niwelowanie zmarszczek palacza kwasem hialuronowym

Są to charakterystyczne zmarszczki powstające wokół ust. Wyglądają nieestetycznie i niestety dodają twarzy zawziętego, wrogiego wyglądu. Kwas hialuronowy pozwoli pozbyć się tego problemu. Lekarz, wypełniając tę okolicę, sprawi że zmarszczki się wygładzą, staną się mniej widoczne, a twarz nabierze łagodniejszego charakteru.

Kwas hialuronowy na dolinę łez

Kwas hialuronowy można również podać w obszarze tzw. doliny łez. Jest to obszar, który biegnie od kącika oka ku dołowi twarzy, wzdłuż nosa. Z uwagi na fakt, iż skóra w tym obszarze potrafi być niezwykle cienka, u niektórych osób mogą być widoczne zasinienia. To sprawia, że wyglądamy na zmęczonych. Podanie kwasu hialuronowego w te okolice, sprawia że twarz nabierze witalności. Skóra stanie się bardziej jędrna, sprężysta i nawilżona, a zagłębienia zostaną spłycone.

Korekta nosa i ust

Kwas hialuronowy to niezwykle wszechstronny wypełniacz. Pozwala plastycznie poprawić wygląd także nosa i ust. Poprzez podanie go w okolice nosa możemy sprawić, że optycznie się wysmukli, zniknie na nim nieestetyczny garb, wyrówna się jego grzbiet. Kwas hialuronowy możemy również podać w celu wypełnienia i korekcji ust, podniesienia ich kącików, wyrównania asymetrii, uwydatnienia kształtu, poprawy ich nawilżenia. Dzięki temu zyskamy młodzieńczy, piękny wygląd.

Zabiegi wolumetryczne

Zanikający i opadający owal twarzy to również wskazania do zastosowania kwasu hialuronowego. Wypełniacz ten, przy pomocy sprawnych rąk lekarza, potrafi prawdziwie i zarazem subtelnie wymodelować twarz. Sprawić, iż jej kontury nabiorą wyrazistości, policzki się zaokrąglą, skóra stanie się bardziej napięta i elastyczna. Tego rodzaju zabiegi potrafią odmienić wygląd, sprawić, iż będziemy się czuli bardziej pewni siebie.