Jak Polki dbają o swoją urodę? Co się zmieniło w ciągu ostatnich 30 lat

W ciągu ostatnich kilku dekad sposoby dbania o urodę znacząco się urozmaiciły. Kobiety na całym świecie inwestują w nowoczesne kosmetyki i przywiązują uwagę do zdrowego stylu życia. Popularność zyskują także zabiegi upiększające, zwłaszcza te nieinwazyjne i dyskretne. Procedury te pozwalają na pozbycie się różnych niedostatków urody, a także niwelują oznaki starzenia. Zabiegami upiększającymi coraz częściej interesują się również Polki.

Nastawienie Polek do dbania o urodę

Od początku lat 90. zmieniło się w Polsce bardzo wiele. Nastąpił znaczny rozwój branży kosmetycznej. Większą popularność zyskała także kosmetologia. Łatwa dostępność gabinetów odnowy i specjalistycznych produktów zachęca kobiety do korzystania z różnych form dbania o urodę. Na przestrzeni kilku dekad panie zyskały także więcej funduszy, które mogą przeznaczyć na zatrzymanie oznak starzenia lub poprawę wyglądu. Nie bez znaczenia pozostaje podejście do kwestii wyboru lekarza. Polki nie chcą trzymać się tylko jednej przychodni, kiedy bogatą ofertę posiada klinika medycyny estetycznej. Pacjentki decydują się na wizytę u specjalisty także ze względu na gwarancję bezpieczeństwa. Nowoczesne metody zabiegowe nie wywołują bólu i nie pozostawiają siniaków czy opuchlizny. Ingerencja w urodę nie wiąże się też z żadnymi groźnymi powikłaniami. Efekty zabiegów są ponadto bardzo naturalne i dyskretne.

Zabiegi regeneracyjne skóry

Polki najchętniej decydują się na te procedury upiększające, które poleciły im zadowolone znajome. Dużym powodzeniem cieszą się także zabiegi rekomendowane przez celebrytki. Od lat niezwykle popularne są praktyki pozwalające na poprawę wyglądu skóry. Dotyczy to m.in. zabiegów z wykorzystaniem zaawansowanego technologicznie urządzenia Dermapen. Opierają się one na mikronakłuwaniu skóry na drodze frakcjonowania mikroigłowego. W zabiegu wykorzystywane jest urządzenie wyposażone w pulsujące igły. Wytwarzają one mikrouszkodzenia, które stymulują naturalne procesy odpowiedzialne za regenerację skóry. W procesie tym następuje produkcja kolagenu. System pulsujących igieł pozwala też na wprowadzenie substancji czynnych, które dodatkowo przyspieszają odnowę skóry. Głębokość iniekcji może być precyzyjnie dobrana, co umożliwia kontrolowanie zabiegu oraz dostosowanie go do wymagań pacjentki. Dermapen działa na wielu obszarach skóry, pozwalając na jej odmłodzenie oraz leczenie różnych niedoskonałości.

Zabiegi odchudzające

Popularność zabiegów medycyny estetycznej cechuje się pewną sezonowością. Wiosną szczególnym powodzeniem cieszą się procedury, które pozwalają na wymodelowanie sylwetki przed okresem letnim. Jedną z najmniej inwazyjnych metod usuwania tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu czy niwelowania objawów starzenia się skóry ciała jest Icoone. W zabiegu tym zastosowanie znajduje nowoczesne technologicznie urządzenie, które posiada zmechanizowane głowice masujące ze specjalnymi rolkami. Dzięki odpowiednim mikrootworkom, przeprowadzona w ten sposób stymulacja skóry jest precyzyjna i głęboka. Jej powierzchnia otrzymuje ponad tysiąc bodźców stymulujących na 1 dm2. Masaż Icoone pobudza układ krążenia i układ limfatyczny, co przyspiesza metabolizm tkanek oraz ułatwia wydalanie nadmiaru toksyn i wody z organizmu.

Usuwanie owłosienia

W ciągu ostatnich trzech dekad znacząco rozwinęły się także metody usuwania owłosienia. Jednym z najbardziej cenionych zabiegów tego typu jest depilacja laserowa. Polega ona na trwałej likwidacji owłosienia za pomocą odpowiedniej wiązki światła. Wykorzystywany w tym celu laser rozgrzewa się i wysyła impuls, który niszczy cebulkę włosa. W ten sposób przestaje on odrastać. Włosy rosną w różnym tempie, dlatego wiązka lasera usuwa jedynie te znajdujące się w fazie wzrostu. Wystarczą już ok. 3 sesje zabiegowe, aby skuteczność działania lasera wyniosła 80 proc. Depilacja laserowa przeprowadzana jest w specjalistycznej klinice Anlaya. Na stronie: https://anlaya.pl/ zapoznać można się z aktualną ofertą zabiegową oraz sprawdzić szczegółowy cennik.