Jak usunąć zmarszczki na czole?

Piękna, delikatna i gładka skóra twarzy to marzenie każdej kobiety. Jednak wraz z rosnącym wiekiem skóra traci jędrność i elastyczność czego wynikiem są pierwsze oznaki starzenia tj. zmarszczki mimiczne, później pokazują się w kącikach oczu oraz na czole. To nurtujący problem dla wielu kobiet, który znacznie obniża samoocenę oraz wprawia w kompleksy. Jest wiele sposobów pozwalających całkowicie pozbyć się zmarszczek lub zredukować je do minimum. I o ile drogeryjne półki uginają się od kosmetyków, to lepszym rozwiązaniem będzie wizyta u sprawdzonej kosmetyczki lub w klinice, która specjalizuje się w wykonywaniu zabiegów usuwania zmarszczek. Zatem jak skutecznie i bezpiecznie pozbyć się niedoskonałości na czole?

Zmarszczki na czole, zwłaszcza te głębokie, z całą pewnością nie dodają kobietom uroku i nic w tym dziwnego, że starają się one pozbyć się ich za wszelką cenę. Coraz popularniejsze stają się więc zabiegi laserowe oraz kosmetyczne, które mają na celu zmniejszyć widoczność zmarszczek lub ich całkowitą redukcję tak, aby skóra na czole znów była gładka i pozbawiona bruzd. Wiadomo przecież, że w dzisiejszych czasach zadbana i gładka skóra to przede wszystkim największa wizytówka eleganckiej i nowoczesnej kobiety. O zachowanie urody i młodego wyglądu zdecydowanie należy dbać za wszelką cenę.

Jak powstają zmarszczki?

Powstawanie zmarszczek jest procesem złożonym i powoduje je wiele różnych czynników. Wpływ na powstawanie zmarszczek mają przede wszystkim geny, hormony, promieniowanie słoneczne, ubytki tłuszczu oraz kości, jak i oczywiście naturalne procesy starzenia się skóry, którym trudno całkowicie przeciwdziałać. Zmarszczki stanowią pierwszą i najbardziej oczywistą oznakę starzenia się skóry. Pojawiają się dosyć wcześnie, bo już około 25 roku życia. Zazwyczaj pierwszymi zmianami na skórze są zmarszczki mimiczne. Aby zrozumieć proces powstawania zmarszczek, warto wiedzieć, iż zmarszczki powstają wtedy, gdy dochodzi do procesu załamania się struktury skóry, a co za tym idzie, także warstw kolagenu i elastyny.

Młoda skóra jest bardziej sprężysta, dzięki czemu nie rozpadają się cząsteczki kolagenu, ani elastyny. Dlatego też zmarszczki nie tworzą się u osób bardzo młodych. Przede wszystkim młoda skóra bogata jest także w kwas hialuronowy, który jest naturalnym, podskórnym budulcem, który umacnia skórę. Wraz z wiekiem niestety mamy go coraz mniej. Spada także ilość, a przede wszystkim jakość innych składników, które pobudzają jego produkcję, takich jak witamina A, E oraz C.

To właśnie wtedy, gdy pod skórą zaczyna znajdować się coraz mniej kwasu hialuronowego, kolagen i elastyna zaczynają zapadać się, a te zapadnięte miejsca tworzą właśnie widoczne zmarszczki. U osób szczupłych wcześniej widać postępujące starzenie się skóry, ponieważ ich skóra nie jest dodatkowo chroniona komórkami tłuszczowymi. Dodatkowo na szybkość starzenia się skóry, wpływ przede wszystkim mają wspominane wyżej geny, promieniowanie słoneczne oraz hormony. Najszybciej oznaki starzenia widać niestety na czole. To tam tworzą się pierwsze widoczne zmarszczki. Na całe szczęście współczesna medycyna radzi sobie z nimi całkiem nieźle i usuwanie zmarszczek nie jest już tak dużym problemem. Popularnością cieszy się także wypełnianie zmarszczek.

Pielęgnacja domowa, a zabieg

Kosmetyki oraz inne preparaty o specjalnym przeznaczeniu dostępne w aptekach, czy drogeriach nie zawsze pozwalają uzyskać satysfakcjonujące efekty. I choć zmarszczki przy regularnym i długim stosowaniu delikatnie się zmniejszają nie zapewniają całkowitego pozbycia się defektów skóry. Obecnie w profesjonalnych gabinetach, czy klinikach kosmetycznych, gdzie wykorzystuje się nowoczesne metody z zakresu dermatologii i kosmetologii estetycznej istnieje możliwość skorzystania z bezpiecznego i co najważniejsze mało inwazyjnego zabiegu wypełniania zmarszczek na czole. Specjaliści po dokładnej konsultacji, zbadaniu stanu zdrowia oraz stopnia nasilenia się dolegliwości dostosowują najlepszą metodę indywidualnie do potrzeb pacjenta. Usuwanie zmarszczek jest całkowicie naturalne i już po pierwszej terapii zauważalne są satysfakcjonujące efekty. Z jakich zabiegów można między innymi skorzystać?

Redukcja bruzd domowymi sposobami

Do najczęstszych metod, które opóźniają ryzyko powstawania nowych zmarszczek oraz pozwalają wygładzić istniejące już bruzdy na czole i można wykonywać je samodzielnie w domowym zaciszu można zaliczyć m.in.:

– stosowanie nawilżających kremów przeciwzmarszczkowych dedykowanych dla kobiet w określonym wieku,

– masaż usprawniający krążenie i poprawiający sprężystość skóry,

– stosowanie preparatów z filtrem,

– maseczki na twarz,

– delikatny makijaż odmładzający bez błyszczących drobinek.

Zabiegi usuwania zmarszczek, które nie naruszają rysów twarzy?

Jedną z najbardziej znanych metod jest zabieg laserowy na twarz, nazywany często liftingiem bez użycia skalpela. Przy użyciu lasera wykonuje się zabieg nazywany fotoodmładzaniem. Lekarz przed zabiegiem znieczula skórę twarzy, a potem naświetla ją laserem. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do zwiększonej i szybszej produkcji kolagenu. Zabieg fotoodmładzania jest całkowicie bezpieczny dla pacjentki. Jedynymi wyraźnymi defektami po zabiegu są obrzęk i rumień, które znikają po kilku dniach od wykonania zabiegu. Zabieg fotoodmładzania powtarza się co kilka tygodni i pacjentka musi przejść kilka takich zabiegów.

Bardzo popularny jest także zabieg dermabrazji. Jest to jednak bardziej inwazyjny sposób. Polega na odparowaniu naskórka aż do skóry właściwej. Pacjentka często znajduje się wtedy w znieczuleniu ogólnym. Także rekonwalescencja po zabiegu jest znacznie dłuższa niż w przypadku fotoodmładzania. Pacjentka przez tydzień po zabiegu musi nosić specjalną maseczkę ochronną. Zabieg jest jednak jednorazowy i zapewnia całkowitą skuteczność.

Popularnością cieszą się także peelingi. Wśród nich najbardziej znany peeling na usuwanie zmarszczek, czyli peeling kawitacyjny. Przy zabiegu używa się ultradźwięków, które docierają do głębokich warstw skóry i pobudzają je do regeneracji. Na peeling kawitacyjny nie mogą zgłaszać się jednak kobiety w ciąży. Jest natomiast całkiem bezpieczny dla osób z trądzikiem czy delikatną cerą.

Kolejnym dobrym sposobem na wypełnianie zmarszczek jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg bezbolesny i bezpieczny zarówno dla młodych osób, jak i matek karmiących piersią, czy też dla kobiet w ciąży. Usuwa blizny, zmarszczki i przebarwienia. Lepiej zrezygnować z niego natomiast świeżo po opalaniu. Rekonwalescencja jest bardzo szybka, a zabieg ponawia się kilkakrotnie dla utrwalenia efektu.

Innym skutecznym i bezpiecznym zabiegiem stosowanym w celu usunięcia zmarszczek jest botulinotoksyna. Zabieg polega na wstrzyknięciu oczyszczonego białka bezpośrednio w zmarszczki, gdzie mięśnie natychmiastowo się rozluźniają, a skóra staje się gładka, elastyczna i jędrna. Pierwsze efekty zauważa się już po pierwszej terapii.

Problemów ze zmarszczkami nie można bagatelizować tym bardziej, jeśli zależy nam na pięknej i gładkiej skórze. Niezależnie od tego, czy są to minimalne, czy głębokie defekty na twarzy, należy od początku ich pojawienia stosować preparaty specjalnego przeznaczenia, jednak bardziej efektywne będzie umówienie zabiegu w profesjonalnym gabinecie, gdzie pozbędziesz się zmarszczek na zawsze!