Jak używać henny do brwi?

Każda z nas chciałaby mieć idealnie dopasowane do reszty twarzy brwi. Poza ich kształtem znaczenie ma jednak również kolor, który powinien być dopasowany do naszej karnacji oraz barwy włosów. Dziś warto wiedzieć, w jaki sposób używać henny, by wykorzystać jej właściwości najlepiej, jak się da.

Dobrze zrobione brwi to niemalże połowa sukcesu w kontekście całego make-upu. Codziennie internet zalewają prześmiewcze zdjęcia z komicznie wyglądającymi brwiami, które porównuje się do tandety czy bezguścia. Aby jednak uchronić się przed powielaniem niekorzystnych wzorców, warto zaopatrzyć się w profesjonalną hennę i wykonać zabieg farbowania zgodnie z zaleceniami. Tak, by nasze brwi dopełniały naszą twarz i zapewniały nam odpowiedni wygląd.

Henna do brwi RefectoCil

Oto, o czym musisz pamiętać!

1. Starannie dobierz kolor henny

Mówi się, że sukces w koloryzacji brwi zaczyna się już w momencie doboru odpowiedniego kolory henny. I jest w tym sporo prawdy. Źle dobrana barwa preparatu może zniszczyć cały efekt i sprawiać wrażenie „doklejenia”. Aby nasze brwi wyglądały naturalnie, powinny być o ton ciemniejsze od włosów. Jeśli więc jesteśmy blondynkami – postawmy na jasny brąz, jeśli mamy włosy kasztanowe – użyjmy brązu ciemniejszego.

2. Zastosuj się do zaleceń na opakowaniu

Każda henna rządzi się własnymi prawami. Obecnie na rynku mamy wiele rodzajów tego barwnika i każdego należy używać inaczej. Preparaty różnią się głównie sposobem ich aplikacji oraz czasem farbowania. Pamiętajmy, że to ważne, aby pilnować przestrzegania zasad poleconych przez producenta. Jeśli bowiem za długo przytrzymamy hennę na brwiach – staną się zbyt ciemne. Jeśli natomiast zmyjemy barwnik za szybko – nie uzyskamy efektu, jaki planowałyśmy.

3. Wybieraj produkty wysokiej jakości

Kwestia jakości henny jest również kluczowa. Jeśli postawimy na preparaty zbyt tanie – musimy liczyć się z tym, że efekt może nie być powalający. Ostatnio popularną i dobrą henną jest Henna Refectocil. Produkt nie tylko odpowiednio koloryzuje brwi, nadając im głębokiego, żywego i przede wszystkim naturalnego odcienia, ale również długo się utrzymuje. Producent podaje informację, że jego preparat potrafi wytrzymać nawet 6 tygodni!

Pamiętaj! Lepiej jest zainwestować kilka złotych więcej w lepszy produkt, niż później żałować słabo wykonanej koloryzacji.