Jaki kwas hialuronowy wybrać?

Poszukiwanie odpowiednich kosmetyków i preparatów, które będą wykorzystywane do pielęgnacji skóry i leczenia w twoim gabinecie może okazać się dużym wyzwaniem. Z artykułu dowiesz się czym różnią się poszczególne rodzaje kwasu hialuronowego oraz który z nich wybrać.

Kwas hialuronowy- czym jest i jakie są jego rodzaje?

Kwas hialuronowy to poisacharyd z grupy glikozaminoglikanów. Po raz pierwszy sprawdzono działanie kwasu hialuronowego w 1934 roku. Uważa się, że kwas hialuronowy można bez przeszkód stosować do pielęgnacji skóry i zabiegów upiększających.

medycyna estetyczna wypłeniacze

(Kwas hialuronowy usieciowany – https://cosmed24.pl/medycyna-estetyczna/kwas-hialuronowy-usieciowany/)

Kwas hialuronowy jest niezwykle często wykorzystywany w wielu dziedzinach medycyny. Kwas hialuronowy wykazuje duże działanie nawilżające i wygładzające. Kwas hialuronowy dzieli się ze względu na wielkość cząsteczek:

  • kwas hialuronowy wielkocząsteczkowy o masie 1,0-1,8 mln Da, czyli HMW. HMW występuje w organizmie każdego człowieka i ma za zadanie utrzymywać odpowiedni poziom nawilżenia i jędrność skóry.
  • kwas hialuronowy małocząsteczkowy o masie 100 000-400 000 Da, czyli LMW. LMW polepsza przenikanie substancji czynnych i zwiększa jędrność skóry.
  • kwas hialuronowy ultramałocząsteczkowy o masie 3000-10 000 Da, czyli ULMW. ULMW przenika do głębszych warstw skóry i bardzo dobrze się rozpuszcza.

Mniejsza masa cząsteczkowa substancji, zapewnia większą przenikalność przez barierę rogową naskórka.

Kwas hialuronowy- właściwości i zastosowanie

  • redukuje zmarszczki
  • poprawia koloryt skóry
  • jest wykorzystywany do korygowania rysów twarzy
  • poprawia i pomaga utrzymać idealny poziom nawilżenia skóry
  • prawidłowy poziom kwasu hialuronowego w organizmie zapewnia mobilność stawów
  • jest wykorzystywany do leczenia chorób zwyrodnieniowych
  • regeneruje komórki skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz chroni skórę

Kwas hialuronowy pełni ważną rolę w nawodnieniu tkanek oraz nadawaniu im odpowiedniej jędrności i elastyczności.

Zabiegi w obrębie twarzy- kwas hialuronowy z lidokainą i żele zawierające kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy z lidokainą proponowany jest do zabiegów w okolicy fałd nosowo-wargowych, kości policzkowych, policzków, ust, brwi, podbródka oraz linii żuchwy. Po zabiegu skóra wygląda świeżo, jest delikatnie napięta i wygładzona. Odpowiednie przeprowadzenie zabiegu gwarantuje idealny efekt. Bruzdy w okolicach nosa i opadające powieki należą do częstych kompleksów kobiet w średnim wieku. Efekt z zastosowania kwasu hialuronowego z lidokainą utrzymuje się około 15 miesięcy. Żel zawierający kwas hialuronowy z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-Like, stosuje się do korekcji wolumetrycznej, który mechanicznie wspiera skórę i poprawia kształt twarzy. Zabieg z użyciem żelu jest bezpieczny i zapewnia długotrwałe efekty. Produkty tego typu zostały stworzone z myślą o nadaniu lub przywróceniu utraconej objętości. Żele z kwasem hialuronowym wypełniają duże ubytki objętości i przywracają proporcjonalny wygląd twarzy.

Wypełnianie zmarszczek- usieciowany kwas hialuronowy

Zabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należą do pożądanych przez klientki zabiegów w medycynie estetycznej. Kwas hialuronowy ma doskonałe właściwości wiązania wody, dzięki czemu wspomaga prawidłowe nawodnienie tkanek. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego, który nawilża i nadaje objętości lekarz medycyny estetycznej może sprawić, że skóra odzyska dawną sprężystość i zostaną spowolnione procesy starzenia. Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego zazwyczaj są bezbolesne, a w związku z tym coraz chętniej wybierane przez klientki salonów i gabinetów kosmetycznych.