Kosmetyki naturalne marki DLA – poznaj ich właściwości

kosmetyki naturalneKosmetyki naturalne marki DLA zawierają tylko ziołowe składniki. Produkowane są z polskich ziół, które rosną w swoim naturalnym środowisku. Napary ziołowe i oleje roślinne stanowią aż do 95% składu kosmetyków. Dzięki takiemu składowi kremy są wolne od parabenów, substancji zapachowych, silikonów, oleju parafinowego a jednocześnie odznaczają się wysokim stężeniem substancji aktywnych, które mają dobroczynne działanie na skórę.

Jakie napary ziołowe zawierają kosmetyki naturalne marki DLA?

Seria przeciwtrądzikowa (Niszcz Pryszcz na dzień oraz na noc) zawiera odwar z kory wierzby i krwawnika, które przede wszystkim nawilżają skórę, odblokowują ujścia gruczołów łojowych, uspokajają pracę gruczołów łojowych i działają przeciwzapalnie. Kolejnym składnikiem, który można znaleźć też w innych produktach np serii Dar piękna/Kuracja nawilżająca (na dzień oraz na noc) jest napar z owoców jarzębiny. Jest to bomba witaminy C – naturalnej, stabilnej i bardzo łatwo przyswajalnej bo występuje razem z flawonoidami. A wiadomo, że witamina C jest niezbędna o syntezy kolagenu i elastyny, i prawidłowego funkcjonowania kwasu hialuronowego.

Jakie kremy oferuje marka DLA?

W swojej ofercie marka DLA oferuje kosmetyki naturalne do twarzy i do rąk, a także płyny do mycia, w tym między innymi:

  • krem nawilżający do cery trądzikowej
  • krem do cery naczynkowej
  • krem do cery suchej i bardzo suchej
  • krem do cery mieszanej
  • krem przeciwzmarszczkowy
  • serum pod oczy

Kluczem do sukcesu marki i skuteczności kremów jest odpowiednie połączenie składników ziołowych, tak by się uzupełniały i wspierały, oparte na wiedzy i doświadczeniu wielu pokoleń, a także na ciągłym doskonaleniu się. Zwykłe kremy mogą zwierać aż 70% wody, która nie ma żadnych wartości odżywczych i wyparowuje ze skóry tuż o nałożeniu. Kosmetyki naturalne marki DLA wyeliminowały tę wodę i zamieniły ja na świeżo przygotowywane napary ziołowe, dlatego są tak skuteczne i wydajne.

Markę stworzyły dwie Polki (Marta i Zosia), które rozczarowane brakiem efektów rozwiązań podsuwanych przez medycynę konwencjonalną, postanowiły zaufać ziołom. Jedna z nich dzięki roślinom wyleczyła nawracające zapalenie gardła, a druga uporała się z trądzikiem. Studia chemiczne i wiedza zdobywana z zakresu fitochemii pozwalają im produkować kremy, które zawierają tylko napary ziołowe, bez sztucznych dodatków. Ich klientki odstawiają sterydy i antybiotyki, przekonując się o niezwykłej skuteczności polskich ziół. Kosmetyki ziołowe pozwalają w naturalny sposób uporać się z takimi problemami, jak: trądzik młodzieńczy, trądzik łojotokowy w każdym wieku, trądzik różowaty, czy przebarwienia skórne. Niwelują też worki pod oczami i zapobiegają powstawaniu zmarszczek.