Krem na noc – odżywianie i walka ze zmarszczkami

Krem na nocStosowanie kremu na noc to bardzo ważny punkt codziennej pielęgnacji twarzy. Nasza skóra w dzień wymaga właściwej ochrony przed zanieczyszczeniami środowiska, kurzem, makijażem i promieniowaniem UV, zaś w nocy musi się regenerować po ciężkim dniu i walczyć ze swoim największym wrogiem – to znaczy ze zmarszczkami. Jakie składniki powinien posiadać krem na noc, by spełniał swoje zadania? I jak go dostosować do swojej twarzy? Biorąc pod uwagę typ cery czy może swój wiek?

Krem na noc – czym powinien różnić się od kremu na dzień?

Skóra naszej twarzy zachowuje się inaczej w dzień, a inaczej w nocy, dlatego w ciągu całego dnia musi być też pielęgnowana w inny sposób. W dzień należy ją zabezpieczać przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, zaś w nocy po prostu pozwolić jej oddychać.

  • Krem na noc nie musi posiadać ochronnych filtrów przeciwsłonecznych – na szczęście podczas snu nie działają na nas szkodliwe promienie UV. To, co jednak powinien on zawierać to witamina A, która doskonale odżywia skórę, ale nie może znaleźć się w żadnym kremie na dzień – witamina ta w połączeniu ze słońcem może wywołać na skórze podrażnienia lub przebarwienia.
  • Dobrze, gdy w kremie na noc znajdują się też kwasy owocowe, które złuszczają martwy naskórek, a także kwas liponowy, który jest odpowiedzialny za pobudzanie przemiany materii w komórkach naskórka.
  • Przy wyborze odpowiedniego kremu na noc dla cery suchej i delikatnej, trzeba też zwrócić uwagę na to, by był on nieco gęstszy i tłustszy od wybranego kremu na dzień.

Noc – najlepsza pora na walkę ze zmarszczkami

Podczas snu skóra naszej twarzy ma też najlepsze warunki do tego, by walczyć ze zmarszczkami – w tym czasie nie przeszkadza jej słońce, które przesusza naskórek powoduje jego łuszczenie oraz przyspiesza proces starzenia się, ani też wolne rodniki, które w ciągu dnia intensywnie pracują nad zabieraniem nad młodego wyglądu. Dlatego krem odżywczy na noc powinien też posiadać właściwe składniki przeciwzmarszczkowe, które wygładzą i ujędrnią twarz.

  • Jeżeli zależy nam na tym, by krem na noc, był też kremem przeciwzmarszczkowym, w tym przypadku należy odpowiednio dostosować go do swojego wieku. Walkę z upływem czasu powinnyśmy podjąć nie w wieku 40-50 lat, kiedy na naszej twarzy pojawią się już widoczne i głębokie zmarszczki, ale po 20 roku życia – w ten sposób można znacznie opóźnić proces starzenia się skory.
  • W wieku od 20-25 lat wystarczą kremy na noc, które zawierają dużą ilość składników odżywczych, zaś po 25 roku powinny dołączyć do tego pierwsze składniki przeciwzmarszczkowe. Po 35 roku życia warto wyposażyć się w krem o nieco silniejszym działaniu przeciwzmarszczkowym.

Takie kremy znajdują się w ofercie marki Garnier – Youth Radiance 25+ noc, który opóźnia moment pojawienia się pierwszych zmarszczek i przeciwdziała zmniejszaniu się ilości kolagenu, a także Wrinkle Smoother 35 + noc, który wygładza pierwsze zmarszczki i regeneruje skórę twarzy nocą.

A co z typem cery?

Oczywiście nie możemy też zapominać o tym, by krem przeciwzmarszczkowy na noc dopasować odpowiednio do typu swojej cery.

  • Panie, które zmagają się z cerą tłustą lub trądzikową, do 25 roku życia powinny zrezygnować z kremu na noc, gdyż może on wzmagać przetłuszczanie się skóry i nasilać trądzik. Twarz musi być przede wszystkim właściwie oczyszczona nawilżającym tonikiem do twarzy. Cera tłusta wolniej się starzeje, jednak po 25 roku warto odżywiać ją delikatnym serum do twarzy z kompleksem anti-aging.
  • Cera sucha i bardzo sucha od początku powinna wybierać kremy, które wzbogacone zostały dużą ilością składników tłuszczowych i odżywczych, pamiętając przy tym, by po 30 roku życia dołączyły do nich takie substancje jak kolagen czy kwas hialuronowy.
  • Pielęgnacja cery mieszanej wywołuje najwięcej dylematów – w tym przypadku możemy stosować dwa różne kremy – delikatne serum w sferze T i silnie nawilżająco-przeciwzmarszczkowe preparaty na pozostałą część twarzy.

Więcej informacji oraz pełna oferta kremów przeciwzmarszczkowych na noc dostępna na stronie:

http://www.garnier.pl/twarz/piekno/potrzeby/przeciwzmarszczkowy