Kwasem hialuronowym w zmarszczki

Zmarszczki pojawiające się na skórze są świadectwem upływającego czasu. Jednak mało kto z nas przepada za zmarszczkami, dlatego obecnie w sklepach znajdziemy tak wiele przeciwzmarszczkowych kosmetyków. Do wyboru mamy też specjalne zabiegi medycyny estetycznej, które niosą ze sobą znacznie wyższą skuteczność.

Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zmarszczki jest kwas hialuronowy. Związek ten, który nazywany jest też hialuronianem sodu, występuje naturalnie w skórze człowieka oraz innych organizmów. Odpowiada on za wiązanie wody w tkankach oraz stanowi element specjalnego „rusztowania” skóry, dzięki któremu zachowuje ona gładkość. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze zaczyna maleć. Również obniża się stężenie kolagenu i elastyny, co prowadzi do zmarszczek.

W medycynie estetycznej kwas hialuronowy pełni bardzo ważną rolę i stosowany jest w wielu zabiegach. Najczęściej używany jest on do wypełniania zmarszczek, między innymi pozwala zniwelować zmarszczki na czole, kurze łapki przy oczach, zmarszczki nosowo-wargowe czy wargowo-bródkowe.

Do zabiegów stosuje się specjalny kwas hialuronowy o odpowiedniej gęstości w zależności od oczekiwanego efektu odmłodzenia. Jest on wstrzykiwany cienkimi igłami bezpośrednio w miejsce zmarszczki i prawie od razu wypełnia ją od środka. Efekty po zastosowaniu kwasu hialuronowego utrzymują się przez 6-8 miesięcy. Po tym czasie związek zaczyna powoli wchłaniać się i konieczne jest powtórzenie zabiegu w celu utrzymania oczekiwanego efektu.

Oprócz wstrzyknięć stosuje się też inne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego, na przykład nici hialuronowe, które pozwalają na wymodelowanie twarzy, na przykład wtedy, gdy traci ona jędrność i owal.

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezpieczne, ponieważ jest on dobrze tolerowany jako naturalny składnik skóry. Po zabiegu mogą pojawić się tylko niewielkie zaczerwienienie czy obrzęki, które szybko znikają.

Jeżeli interesuje cię profesjonalne wypełnianie zmarszczek w Lublinie, sprawdź oferty już teraz i umów się na wizytę do specjalisty!