Laserowa depilacja. Skuteczny sposób na gładką skórę na wiele lat!

Depilacja laserowa to jedna z dostępnych metod likwidacji niechcianego owłosienia. Od lat cieszy się dużym zainteresowaniem, ponieważ dzięki niej można całkowicie pozbyć się włosków na wiele lat. Na czym dokładnie polega depilacja laserem?

depilacja laserem

Golenie włosków zwykłą maszynką, woskowanie, stosowanie kremów depilujących czy używanie depilatora mechanicznego – wszystkie z tych metod pozwalają na usuniecie włosków, lecz należy regularnie je powtarzać. Jest jednak taka metoda, która pozwala na trwałe pozbycie się tego nieestetycznego problemu – to depilacja laserowa Gdynia jest jednym z tych miast, gdzie można ją przeprowadzić.

Działania lasera do depilacji

Usuwanie niechcianych włosków z użyciem lasera jest metodą o wysokiej efektywności, ponieważ dochodzi wtedy do trwałego zniszczenia mieszków i cebulek włosowych, dzięki czemu włoski już nie odrastają. Wiązka światła laserowego umożliwia zatem uzyskanie bardzo dobrych efektów – także bez ryzyka, ponieważ nowoczesne lasery są efektywne, ale też bezpieczne, dlatego nie należy obawiać się poparzeń lub innych skutków ubocznych. Dodatkowo, zabieg nie jest bolesny. Stosowane dzisiaj lasery często wyposażone są w systemy chłodzenia, które dbają o komfortowy przebieg zabiegu

Gdzie można zastosować laser do depilacji?

Dużą zaletą prezentowanej metody usuwania niechcianego owłosienia jest jej wysoka efektywność oraz uniwersalność. W związku z tym depilację laserową można wykonać praktycznie na każdym obszarze ciała.

Zabieg może być wykonany na poniższych partiach:

  • nogi
  • ręce
  • pachy
  • okolice bikini
  • twarz
  • plecy
  • tors
  • brzuch
  • stopy

Dlaczego depilacja laserowa musi być prowadzona w serii?

Pojedynczy zabieg depilacji laserowej to za mało, aby można było uzyskać trwałe efekty. Właśnie dlatego trwała depilacja pach, twarzy czy też laserowa depilacja nóg Gdynia oraz w innych miejscowościach prowadzona jest w serii. Taki wymóg związany jest z faktem, że włoski mogą znajdować się w różnych fazach – fazie aktywnej, czyli wzrostu, fazie spoczynkowej, gdy nie rosną, a także w fazie przejściowej. Laser działa jedynie na włoski w fazie aktywnej, dlatego też jednokrotnie wykonana procedura nie pozwoli na usunięcie wszystkich z nich. Najczęściej konieczne jest wykonanie od 3 do 5 zabiegów depilacji laserowej w odstępach do około miesiąc lub innych wskazanych przez specjalistę. Po zakończeniu terapii zaleca się także wykonanie jednego zabiegu przypominającego na rok, aby zlikwidować włoski, które mogą po jakimś czasie odrastać. Warto więc skorzystać z depilacji laserowej – to skuteczny sposób na gładką skórę na lata!