Lipofilling – bezpieczne odmładzanie twarzy

Wraz z upływem lat tkanka tłuszczowa wykazuje tendencje do przemieszczania się. W miejscach, gdzie jej ubywa tkanka skórna traci objętość, w wyniku czego wygląd twarzy zmienia się. Powstają ubytki objętości policzków, a owal twarzy się zmienia. Tworzą się fałdy nosowo-wargowe, czy dolina łez. Specjaliści medycyny estetycznej od lat stosują nowoczesne i bezpieczne metody wypełniania zmarszczek i poprawy konturu twarzy.

Postęp medycyny spowodował, że do zabiegów odmładzajacych twarz wykorzystuje się obecnie w pełni wchłanialne i zgodne z tkankami skóry substancje. Jedną z takich propozycji jest przeszczep własnej tkanki tłuszczowej. Tkanka tłuszczowa pobrana od pacjenta, po odpowiednim przygotowaniu, jest wprowadzana w miejsca, gdzie wystąpił ubytek. Efektem zabiegu jest wypełnienie i uniesienie skóry na poddanym leczeniu obszarze. Zaletą tej metody jest 100% kompatybilności, brak ryzyka alergii i innych skutków ubocznych – podkreślają specjaliści z kliniki BienkowscyClinic Bydgoszcz.

Lipofilling – sposób na młodszy wygląd twarzy

Przeszczep własnego tłuszczu pozwala nie tylko wypełnić i unieść okolice, gdzie nastąpił jego ubytek. Dzięki działaniu komórek macierzystych zawartych w tkance tłuszczowej skóra w okolicach poddanych zabiegowi ulega naturalnej rewitalizacji. W wyniku tego procesu spłycone zostają blizny i inne uszkodzenia skóry. Jej zdolności regeneracyjne ulegają poprawie, zyskuje młodszy i zdrowszy wygląd.

Wskazania:

– utrata objętości i jędrności skóry,

– zmiana owalu twarzy,

– opadająca skóra policzków,

– fałdy nosowo-wargowe,

– dolina łez,

– blizny zanikowe (potrądzikowe, pooparzeniowe),

– blizny pooperacyjne,

– wiotkość skóry,

– fotouszkodzenia skóry.

Jak wygląda zabieg?

Po podaniu znieczulenia miejscowego, lekarz pobiera tkankę tłuszczową za pomocą bardzo cienkiej igły – kaniuli. Do zabiegu wykorzystywane są komórki tłuszczowe z okolic bioder czy pośladków – tam, gdzie występuje ich nadmiar. Następnie, po uprzednim przygotowaniu materiału, następuje podanie go do miejsca, które wymaga wypełnienia.

Zabieg trwa 60-90 minut. Ich ilość zależy od oczekiwań pacjenta. Zwykle wykonuje się dwu- lub trzykrotne powtórki w odstępach 6-12 miesięcy. Efekty widoczne są bezpośrednio po pierwszym zabiegu.

Po zabiegu mogą wystąpić niewielkie obrzęki czy zasinienia na obszarze poddanym leczeniu. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, a po jego zakończeniu pacjent może wrócić do domu. Okres rekonwalescencji trwa 7-14 dni. W tym czasie zaleca się wykonywanie okładów chłodzących w miejscach podania tkanki tłuszczowej. Lekarz może również zalecić noszenie specjalnej opaski uciskowej w miejscach pobrania tłuszczu.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu:

– choroby nerek,

– choroby wątroby,

– zaburzenia krzepliwości krwi,

– choroby autoimmunologiczne,

– przewlekłe infekcje,

– zażywanie niektórych leków.

Efekty:

– wypełnienie i uniesienie skóry wybranych okolic twarzy,

– poprawa konturów twarzy,

– efekt ujędrnienia i lepszego odżywienia skóry,

– spłycenie blizn.

Lipofilling, ze względu na biokompatybilny materiał wypełniający, jest uznawany za jedną z najbezpieczniejszych i najskuteczniejszych metod odmładzania. Zastosowanie własnej tkanki tłuszczowej niweluje ryzyko wystąpienia alergii czy innych skutków ubocznych. Lipofilling sprawdza się w przypadkach, gdzie, oprócz wypełnienia, zachodzi potrzeba zregenerowania i odżywienia skóry na wybranych obszarach. Zabieg pozwala uzyskać efekt młodszego, naturalnego wyglądu twarzy. Wykonanie zabiegu przez doświadczonego specjalistę daje gwarancję bezpieczeństwa oraz pozwala osiągnąć zadowalające efekty.

https://bienkowscyclinic.pl/blog/lipofilling-przeszczep-tkanki-tluszczowej-lipotransfer-lipofilling/ – dowiedz się więcej na temat nowoczesnych metod lipofillingu. Pytaj też o szczegóły bezpośrednio w recepcjach Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy i Częstochowie.