Makijaż maskujący trądzik – jak go wykonać?

Cera trądzikowa wymaga specjalnej troski każdego dnia. Właściwa pielęgnacja, stosowanie odpowiednich kosmetyków i przestrzeganie podstawowych zasad higieny – wszystko to pomaga zapobiec powstawaniu kolejnych ropnych zmian skórnych. Co jednak zrobić z tymi, które już szpecą twarz? Jak ukryć blizny potrądzikowe, aby cera nabrała świeżego wyglądu? Najlepiej zamaskować je przy pomocy kryjącego makijażu, który za sprawą specjalnych kosmetyków można wykonać w kilka chwil w zaciszu swojego domu. Od czego zacząć?

Przygotuj skórę twarzy

Podobnie jak w przypadku każdego innego rodzaju makijażu, makijaż kryjący trądzik również należy rozpocząć od właściwego przygotowania twarzy. Po jej dokładnym oczyszczeniu należy zastosować krem przeznaczony do codziennej pielęgnacji cery trądzikowej. Zapewni on jej optymalny poziom nawilżenia, nie zatykając przy tym porów skóry (wybrany produkt nie powinien zawierać składników tłuszczowych). Na tak przygotowaną cerę można zastosować specjalną bazę, której podstawowym zadaniem jest utrwalenie i przedłużenie trwałości makijażu.

Dla wzmocnienia efektu kamuflażu można wybrać bazę kryjącą, która pomoże zamaskować defekty skórne oraz wygładzi blizny potrądzikowe. Podczas wyboru produktu kieruj się przede wszystkim jego składem. Pamiętaj, że skóra trądzikowa szybko ulega przesuszeniu. Zadbaj więc o to, by w składzie wybranego przez Ciebie kosmetyku nie znalazły się substancje dodatkowo potęgujące ten problem.

Wybierz właściwe kosmetyki

Kolejnym kosmetykiem, który pomoże Ci stworzyć makijaż maskujący zmiany trądzikowe jest kryjący podkład. Jego odcień powinien idealnie „stapiać się” ze skórą Twojej twarzy. Przyjmuje się, że podkład powinien być maksymalnie o jeden ton ciemniejszy od odcienia skóry. Zanim zdecydujesz się na ten właściwy, przetestuj kilka różnych odcieni. Dzięki temu unikniesz zakupu kosmetyku, który będzie się mocno odznaczał na twarzy, powodując „efekt maski”. Ważna jest również konsystencja podkładu. Pomimo tego, że jest to podkład kryjący, kosmetyk powinien być lekki. Musi się dobrze rozprowadzać, bo to znacznie ułatwi jego aplikację i pozwoli uniknąć nieestetycznych smug.

Tradycyjne nakładanie podkładu opuszkami palców w przypadku cery trądzikowej i skłonnej do powstawania niedoskonałości lepiej zastąpić aplikacją z użyciem specjalnego pędzla. Po każdym użyciu pędzel należy dobrze zdezynfekować, stosując na przykład płyn do mycia pędzli, który pomaga zahamować namnażanie się bakterii. Podczas nakładania podkładu musisz skupić się na tym, aby był on równomiernie rozprowadzony na całej twarzy. Na szczególną uwagę zasługują okolice skroni i żuchwy, czyli miejsca, w których niewłaściwie rozprowadzony podkład jest najbardziej widoczny.

Postaw na dobre krycie

Po użyciu podkładu, który ujednolicił i wyrównał koloryt cery, pora skupić się na ukryciu najbardziej widocznych zmian trądzikowych. Do tego celu najlepiej wykorzystać mocno kryjący korektor. Ze względu na swoje cechy kryjące, kosmetyk może nieznacznie odróżniać się od skóry twarzy, dlatego nie należy używać go na cały obszar twarzy a jedynie punktowo na ślady i blizny potrądzikowe. Możesz wybrać kosmetyk w sztyfcie lub w płynie. W przypadku płynnej konsystencji produktu, do jego zastosowania użyj specjalnego aplikatora lub niewielkiego pędzelka, dzięki czemu naniesiesz na skórę niewielką ilość kosmetyku.

Aby rozświetlić twarz i nadać jej promiennego wyglądu, w okolicach oczu należy użyć innego rodzaju korektora. Ten przeznaczony do stosowania w tej wymagającej części twarzy powinien mieć lekką konsystencję i zapewniać efekt subtelnego rozświetlenia. Na zakończenie możesz utrwalić makijaż stosując sypki puder kryjący, który nada twarzy efektu zmatowienia. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak wykonać idealny makijaż w przypadku cery trądzikowej, zajrzyj na http://dermo.expert/. Dzięki temu unikniesz podstawowych błędów, które mogą mocno nadszarpnąć Twój wizerunek.

Cera trądzikowa ma to do siebie, że dość szybko zaczyna się „błyszczeć” z powodu nadmiaru sebum. Jeżeli poczujesz potrzebę dokonania poprawek w ciągu dnia, zamiast kolejnych warstw kosmetyków, zastosuj specjalne bibułki matujące, które wchłoną wspomniany nadmiar sebum i przywrócą skórze matowy wygląd.