Manualne oczyszczanie twarzy – usunie wszelkie zanieczyszczenia!

Manualne oczyszczanie twarzy to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Na czym polega i kiedy warto z niego skorzystać?

Chcesz pozbyć się różnych niedoskonałości skórnych i cieszyć się czystą skórą? W takim przypadku manualne oczyszczanie twarzy może być doskonałym wyborem! Tego typu zabieg można wykonać obecnie w praktycznie każdym gabinecie kosmetycznym i medycyny estetycznej.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Czym jest manualne oczyszczanie twarzy?
 • Jakie są wskazania do oczyszczania manualnego twarzy?
 • Na czym polega zabieg oczyszczania twarzy manualnie?
 • Jakie są efekty manualnego oczyszczania twarzy?
 • Gdzie można skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczania twarzy?

Czym jest manualne oczyszczanie twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który polega na ręcznym oczyszczeniu twarzy z zanieczyszczeń, w tym w szczególności z zaskórników. Z tego też względu bardzo często polecany jest on dla osób ze skórą tłustą, trądzikową, ale może być także prowadzony na innych typach cery.

Zabieg ten pozwala nie tylko na bardzo dokładne oczyszczenie skóry, ale dodatkowo posiada on właściwości pielęgnacyjne. Stosowane w trakcie zabiegu kosmetyki pozwalają na nawilżenie i odżywienie skóry, aby nadać jej jeszcze lepszy wygląd.

Warto jednocześnie zaznaczyć, że oczyszczanie twarzy tego typu odbywa się w aseptycznych warunkach, dlatego też nie pojawia się wtedy ryzyko wdania się infekcji.

Jakie są wskazania do oczyszczania manualnego twarzy?

Zabiegi manualnego oczyszczania twarzy polecane są w szczególności osobom, u których pojawiają się następujące niedoskonałości:

 • zaskórniki
 • grudki
 • rozszerzone pory
 • nadmierna produkcja sebum
 • trądzik

Dodatkowo, zabieg może być wykonany u właścicieli skóry mieszanej, normalnej. Nie można wykonywać go w przypadku skóry z trądzikiem różowatym, skóry naczynkowej. Przeciwwskazaniami są także stany zapalne skóry, w tym również aktywna opryszczka.

Na czym polega zabieg oczyszczania twarzy manualnie?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg, który składa się z kilku następujących po sobie etapów. Każdy z nich posiada bardzo duże znaczenie dla efektu końcowego.

Zabieg rozpoczyna się od demakijażu, czyli usunięcia kosmetyków kolorowych oraz zanieczyszczeń ze skóry twarzy. Jednocześnie przeprowadzana jest także ocena stanu skóry. Następnie kosmetyczka dobiera odpowiednie kosmetyki przeznaczone do zabiegu.

Manualne oczyszczanie twarzy polega następnie na rozpulchnieniu skóry twarzy. W tym celu nakłada się na nią odpowiednią maskę, która zmiękcza skórę i pozwala na łatwiejsze usunięcie z niej zanieczyszczeń. Dopiero potem przeprowadzany jest właściwy zabieg oczyszczania, który polega także na manualnym usuwaniu zaskórników. Stosuje się wtedy także odpowiednie narzędzia.

Zabieg kończy się nałożeniem na skóry łagodzącej maski oraz kremu dopasowanego do typu cery.

Całkowity czas trwania procedury to od około 1 godziny do nawet 2 godzin.

Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko podrażniona, ale dolegliwości te znikają najczęściej kolejnego dnia.

Jakie są efekty manualnego oczyszczania twarzy?

Po zabiegu manualnego oczyszczania twarzy skóra jest przede wszystkim dogłębnie oczyszczona z nadmiaru sebum, bakterii, a także innego rodzaju zanieczyszczeń. Towarzyszą temu poniższe efekty:

 • usunięcie zrogowaciałego naskórka
 • odblokowanie porów skórnych
 • zmniejszenie wydzielania sebum
 • przyspieszenie metabolizmu w komórkach
 • lepsze wchłanianie składników aktywnych z kosmetyków

Dodatkowo, zabieg manualnego oczyszczania skóry może być wstępem do innego rodzaju zabiegów kosmetycznych.

Gdzie można skorzystać z profesjonalnych zabiegów oczyszczania twarzy?

Manualne oczyszczanie twarzy to zabieg bardzo popularny i chętnie prowadzony w różnych gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej. W Krakowie z tego typu oferty można skorzystać w gabinecie Ego Med Spa.

Podsumowując, manualne oczyszczanie twarzy to sprawdzony wybór dla osób, które chcą dogłębnie oczyścić skórę!