Maseczka na wągry

Wągry to problem, z którym boryka się wiele z nas. Metod na ich zwalczanie nie brakuje. Jedną ze skuteczniejszych jest regularne nakładanie maseczek. Ich zadaniem jest oczyścić cerę i poprawić jej wygląd oraz kondycję. Jakie składniki mają maseczki na wągry i jak działają?

Rodzaje maseczek na wągry

Maseczki na wągry można przygotować samodzielnie, w domu. Wysoką skuteczność wykazuje ta z mleka i żelatyny. Składniki te miesza się w proporcjach 2:2 łyżek i podgrzewa w garnuszku do momentu powstania jednolitej masy. Papkę nakłada się na ok. 30 minut na twarzy, a po tym czasie ściąga się ją jednym, szybkim ruchem. Zaskórniki przyklejają się do zastygłej maski, a skóra jest doskonale oczyszczona. Jeśli jednak nie ma się ręki, czasu i cierpliwości do domowych kosmetyków to w drogeriach można kupić gotowe preparaty na zaskórniki. Szukając dobrej maseczki do twarzy na wągry, warto zajrzeć do https://tagomago.pl/collections/pielegnacja-twarz-maseczki. Odnaleźć można tu kosmetyki, które pozwolą na szybkie poradzenie sobie z zaskórnikami. W drogerii można kupić maseczki na wągry w stylu peel off lub w formie papki nakładanej na twarz.

Co zawierają maseczki na wągry?

Maseczki do twarzy na wągry to przede wszystkim te o działaniu oczyszczającym. Powinny zawierać substancje, które usuwają zanieczyszczenia i zwężają pory skóry. Takie działanie wykazują glinki (najlepiej sprawdza się glinka zielona), kwasy kosmetyczne, witamina C, wyciąg z zielonej herbaty, węgiel aktywny lub węgiel bambusowy. Te dwa ostatnie składniki odnaleźć można w niezwykle popularnych czarnych maseczkach oczyszczających.

Jak działają maseczki na wągry?

Maseczki na wągry mają przede wszystkim oczyszczające cerę z tzw. zaskórników, czyli zmian w obrębie porów. Te powstają szczególnie u osób z cerą tłustą, słoną do łojotoku oraz zmian trądzikowych. Zaskórniki pojawiają się głównie w strefie T, czyli na nosie, czole, brodzie. Przybierają postać twardych czarnych grudek, które na skórze są widoczne jako małe czarne punkciki. Maseczki na wągry typu peel off działają na zaskórniki jak plaster. Nakładając je na twarz, należy poczekać, aż zastygnie, a następnie oderwać ją szybkim, zdecydowanym ruchem. Przyklejone do wewnętrznej powierzchni maski zaskórniki odejdą razem z nią.

Jak stosować maseczki na wągry?

Bez względu na to, czy twarz z wągrów chce się oczyścić za pomocą domowej maseczki, czy tej kupionej w drogerii, należy właściwie ją stosować. Z racji silnie oczyszczanych właściwości kosmetyku zaleca się, aby aplikować ją na twarz nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Częstsze jej nakładanie może powodować podrażnienie twarzy. Maskę należy również trzymać zgodnie z zaleceniami producenta, aby unikać niepożądanych efektów działania kosmetyku.