Mezoterapia igłowa – zadbaj o swoją skórę w gabinecie medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa

Chcesz, aby Twoja skóra wyglądała młodo? A może chcesz pozbyć się niedoskonałości? W takim przypadku pomoże profesjonalna mezoterapia igłowa!

Odpowiednia pielęgnacja skóry z użyciem dopasowanych kosmetyków jest bardzo ważna, aby cieszyć się jej pięknym wyglądem na lata. Aby jednak osiągnąć jeszcze lepsze efekty, warto zdecydować się na specjalne zabiegi medycyny estetycznej – mezoterapia igłowa to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianych zmian skórnych oraz na przedłużenie młodości.

Jeśli także szukasz sprawdzonego sposobu na to, aby nadać swojej skórze jeszcze piękniejszy wygląd, skorzystaj z mezoterapii igłowej. Co warto wiedzieć na jej temat?

Spis treści:

 • Czym jest mezoterapia?
 • Rodzaje mezoterapii
 • Na czym polega mezoterapia igłowa?
 • Kiedy zabieg mezoterapii igłowej będzie najlepszym rozwiązaniem?
 • Jak dokładnie przebiega mezoterapia igłowa?
 • Efekty mezoterapii igłowej
 • Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
 • Mezoterapia igłowa – cennik
 • Gdzie dostępna jest mezoterapia igłowa?

Czym jest mezoterapia?

Mezoterapia to specjalny typ zabiegu niechirurgicznego, którego celem jest wstrzyknięcie lub dostarczenie w inny sposób substancji aktywnych do głębszych warstw skóry. Zabieg tego rodzaju można prowadzić na skórze twarzy, a także na ciele.

Obecnie mezoterapia jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów prowadzonych w gabinetach medycyny estetycznej oraz gabinetach dermatologicznych. Mogą korzystać z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni, niezależnie od wieku – mezoterapia doskonale sprawdza się na skórze młodszej i dojrzałej.

Rodzaje mezoterapii:

 • mezoterapia igłowa – to najbardziej popularny typ mezoterapii, w której substancje aktywne wstrzykuje się w skórę z użyciem cienkich igieł w strzykawkach lub specjalnych pistoletach
 • mezoterapia mikroigłowa – w porównaniu do mezoterapii igłowej stosuje się krótsze igły, dlatego zabieg jest bardziej komfortowy dla pacjenta, lecz nie daje aż tak dobrych rezultatów
 • mezoterapia bezigłowa – szereg zabiegów wykorzystujących techniki dostarczenia substancji aktywnych do skóry bez użycia igieł, na przykład metodą sonoforezy (ultradźwiękowe), jonoforezy, elektroporacji

Na czym polega mezoterapia igłowa?

Oferowana obecnie przez liczne gabinety mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzyknięciu w skórę substancji aktywnych. Dostają się one bezpośrednio w to miejsce, gdzie są najbardziej potrzebne, co przekłada się także na świetne efekty zabiegowe.

Mezoterapia igłowa może zatem stanowić bardzo dobre uzupełnienie dla tradycyjnych zabiegów kosmetycznych oraz pielęgnacji w domu. Substancje aktywne we wstrzykiwanych w skórę koktajlach docierają tam, gdzie kosmetyki nie mogą.

Warto przy tym zaznaczyć, że mezoterapia igłowa działa dwojako, czyli zarówno pozwala na dostarczenie w skórę ważnych substancji aktywnych, jak również same nakłucia powodują, że skóra naturalnie regeneruje się i nie jest podatna na szybsze starzenie.

Do mezoterapii wykorzystuje się różnego rodzaju substancje aktywne, które posiadają postać gotowych koktajli. Znajdują się w nich liczne związki, w tym między innymi kwas hialuronowy, witaminy i minerały, ekstrakty roślinne, aminokwasy, osocze bogatopłytkowe, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Specjalnie skomponowane koktajle pozwalają na osiągnięcie najlepszych efektów!

Kiedy zabieg mezoterapii igłowej będzie najlepszym rozwiązaniem?

Zabieg mezoterapii igłowej polecany jest dla wielu osób, które chciałyby cieszyć się piękniejszym wyglądem swojej skóry na lata.

Jak wspomniano wcześniej, może on służyć zarówno do usuwania istniejących już niedoskonałości, jak również jako zabieg profilaktyczny, na przykład jako element terapii anti-aging, czyli przeciwstarzeniowej.

Wskazania do mezoterapii igłowej:

 • drobne zmarszczki
 • zmniejszenie elastyczności i jędrności skóry
 • worki i cienie pod oczami
 • nadmierna suchość lub przetłuszczanie się skóry
 • blizny – potrądzikowe, pooperacyjne i inne
 • usuwanie przebarwień – posłonecznych i innego pochodzenia
 • usuwanie blizn – potrądzikowych i innego typu
 • nadmierne wypadanie włosów
 • zamykanie naczynek
 • miejscowe nagromadzenie tkanki tłuszczowej oraz redukcja cellulitu
 • rozstępy

Zatem mezoterapia igłowa może sprawdzić się w wielu różnych sytuacjach. Zabiegi mogą być prowadzone na wielu obszarach – twarz, owłosiona skóra głowy, ciało. Specjalista dobierze wówczas najlepszy koktajl substancji aktywnych, aby rezultaty były zachwycające!

Jak dokładnie przebiega mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg, który powinien być przeprowadzony przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej, po uprzedniej konsultacji z pacjentem. W trakcie konsultacji specjalista sprawdza kondycję skóry pacjenta, a także podczas wywiadu z nim pozwala na wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Następnie rozpoczyna się właściwa mezoterapia igłowa, czyli zabieg polegający na nastrzykiwaniu skóry z użyciem wybranej substancji aktywnej. W tym celu koktajl umieszczany jest w strzykawce lub w pistolecie. Nakłucia wykonuje się w niewielkich odległościach od siebie, na głębokość paru milimetrów.

Najczęściej do zabiegu nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. W razie potrzeby można jednak zastosować znieczulenie przez nałożenie na skórę kremu znieczulającego.

Po zabiegu mezoterapii igłowej skóra może być lekko obrzęknięta, zaczerwieniona, mogą pojawić się zasinienia. Zmiany te zanikają po kilku dniach od wykonania procedury.

Efekty mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów już po pierwszym zabiegu, niemniej jednak zależne są one od wybranych typów substancji aktywnych.

Najszybciej rezultaty można uzyskać wtedy, gdy do zabiegu zostanie użyty kwas hialuronowy. Nieco dłużej należy poczekać na efekty z innymi typami substancji. W tym przypadku na efekty najczęściej należy zaczekać około 2-3 miesięcy.

Mezoterapia igłowa potrafi przynieść najlepsze efekty wtedy, gdy wykona się serię zabiegów. Najczęściej zaleca się wykonanie od 5 do 10 procedur w odstępach co tydzień albo kilka tygodni. Następnie można brać udział w zabiegach przypominających dla podtrzymania efektów. Liczba i częstotliwość zabiegów określane są indywidualnie przez lekarza medycyny estetycznej.

Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej:

 • uczulenie na składniki aktywne stosowane w preparatach
 • ciąża oraz karmienie piersią
 • aktywne infekcje i uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu
 • skóra naczynkowa, podatna na powstawanie blizn
 • cukrzyca
 • nowotwory skóry
 • stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi, na przykład aspiryny

W razie wątpliwości związanych z przeciwwskazaniami do zabiegu warto skontaktować się ze swoim lekarzem lub przedstawić swoje wątpliwości podczas konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Mezoterapia igłowa – cennik

Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się dużym zainteresowaniem, dlatego też można wykonać go w wielu gabinetach medycyny estetycznej. Jego duża popularność przekłada się także na jego przystępne ceny.

Najczęściej za jeden zabieg mezoterapii igłowej należy zapłacić od około 200 złotych do 500 złotych. Cena zależna jest od typu wykorzystanych substancji aktywnych – koktajli, a także od wielkości obszaru zabiegowego.

Warto przy tym wskazać, że wiele gabinetów oferuje mezoterapię igłową jako pakiety usług, które można wykupić w przystępnych cenach. Dzięki temu jedna procedura może kosztować jeszcze mniej!

Gdzie dostępna jest mezoterapia igłowa?

Aktualnie mezoterapia igłowa to zabieg bardzo popularny – można skorzystać z niego niemalże w każdym gabinecie medycyny estetycznej w kraju. Taka procedura dostępna jest również w mieście Kraków, gdzie oferuje ją renomowana Klinika Medycyny Estetycznej Magnopere Kraków.

Więcej informacji dotyczących zabiegu można uzyskać na stronie internetowej kliniki Magnopere Kraków: https://magnopere.pl/mezoterapia-iglowa/. On-line można sprawdzić także cennik zabiegów oraz umówić się na wizytę – dokładne dane kontaktowe dostępne są w dziale „Kontakt”.

Reasumując, mezoterapia igłowa to skuteczny, a przy tym bezpieczny sposób na poprawę wyglądu skóry twarzy oraz ciała. Dzięki niej można uzyskać o wiele lepsze rezultaty niż przy stosowaniu samych kosmetyków!