Mikrodermabrazja – wszystko co powinniście o niej wiedzieć

mikrodermabrazja zabiegKorzystając z zabiegów pielęgnacyjnych coraz więcej osób decyduje się na zabiegi zwane mikrodermabrazją. Na czym polegają, jakie dają korzyści, czy są w pełni bezpieczne? Wszystko co istotne zostanie poniżej przedstawione i pozwoli zdobyć odpowiednią wiedzę by później zdecydować się na taki zabieg, by nie mieć obaw przed wizytą w salonie kosmetycznym.

Najprościej jak to możliwe można napisać iż mikrodermabrazja to metoda polegająca na specjalistycznym złuszczaniu naskórka, odbywająca się warstwa po warstwie. Wszystko przeprowadzane jest za pomocą urządzenia wykorzystującego głowice pokryte mikrokryształkami diamentu. Jest to metoda w 100% bezpieczna, nie pozostawia po sobie żadnych blizn, skóra nie ulega przebarwieniu.

Bezpieczeństwo i skuteczność to najważniejsze zalety z jakimi spotykamy się w przypadku tych zabiegów. Mikrodermabrazja polega na dobraniu najlepszej metody złuszczania tak aby nie powodować żadnych skutków ubocznych na skórze pacjenta. To bardzo istotny fakt, bo decydując się choćby na pelling nie ma takiego komfortu. Tego rodzaju zabiegi są nie tylko zalecane osobom które mają problemy z trądzikiem, skórę wysuszoną słońcem. To również wyjątkowo skuteczny zabieg pielęgnacyjny znacząco odmładzający ludzką skórę.

Jednak decydując się na mikrodermabrazję należy mieć wiedzę, że może być ona przeprowadzona na kilka sposobów. W specjalistycznych gabinetach kosmetycznych można skorzystać z opcji diamentowej, tlenowej oraz proszkowej. Proszkowa to najlepszy sposób dla wszystkich mających wysuszoną skórę, obumarły naskórek. Sposobem diamentowy powinny interesować  się osoby chcące w jak najszybszym czasie osiągnąć zdecydowaną poprawę wyglądu naskórka, jednak nie mogą z niej korzystać wszyscy ci których skóra nie jest w pełni zdrowa. Metoda tlenowa to z kolei nic innego jak użycie tlenu w połączeniu z fizjologiczną solą. Rozwiązanie sugerowane osobom których pory są wyjątkowo zanieczyszczone przez co dwie pozostałe metody nie mogą dać odpowiednich efektów.

Sam zabieg typu mikrodermabrazja nie jest wyjątkowo skomplikowany. Trwa niecałą godzinę podczas którego skóra jest dokładnie ścierana. Oczywiście na jednej wizycie się nie kończy, w zależności od rodzaju naskórka sugeruje się kilka zabiegów aby efekty były widoczne. Należy również pamiętać, że po kilku tygodniach od serii zabiegów trzeba się ponownie zgłosić do salonu kosmetycznego i ponownie przeprowadzić pełny zabieg oczyszczania naskórka.

Czy każdy może zapisać się na tego typu zabiegi, czy istnieją jakieś przeciwwskazania? Na pewno jakiekolwiek zakażenia typu opryszczka czy też związane z grzybami dyskwalifikują z mikrodermabrazji. Trzeba koniecznie w takich przypadkach udać się do specjalisty dermatologa który ustali czy nasza skóra może poddać się takim zabiegom albo też w jaki sposób się do nich przygotować poprzez zaleczenie wskazanych powyżej przeciwwskazań