Na czym polega fenomen japońskich kosmetyków do pielęgnacji?

Już od kilku sezonów japońskie kosmetyki są prawdziwym hitem makijażowym i pielęgnacyjnym. Maseczki w płachcie, kremy BB czy tinty do ust to tylko niektóre z nich. Czy wiesz jednak, czym różnią się od preparatów oferowanych na rynku europejskim? Zobacz, co warto wiedzieć o japońskich kosmetykach, zanim zaczniesz z nich korzystać!

Zalety japońskich kosmetyków

Myśląc o japońskim makijażu, z pewnością masz przed oczami nieskazitelną, pozbawioną niedoskonałości cerę Japonek. Ten idealny wygląd jest zasługą odpowiedniej pielęgnacji, ochronie skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania UV oraz oszczędnemu makijażowi. Kobiety z Kraju Kwitnącej Wiśni zupełnie inaczej podchodzą do kwestii codziennej pielęgnacji cery, często stosują też kosmetyki w formach nieznanych w Europie. Za przykład może tu posłużyć chociażby maseczka w płachcie, która doskonale odzwierciedla japoński tryb życia – pozwalają na szybkie uzyskanie maksymalnie widocznego efektu.

Japonki cenią sobie również jasny, niemalże alabastrowy odcień skóry. Lubią także nieco pomagać w tym naturze, stosując specjalne kosmetyki. Należą do nich m.in. enzymatyczne peelingi, które mają za zadanie jeszcze bardziej rozjaśnić skórę. Nieodzowny punkt ich codziennej pielęgnacji stanowi także wybielający krem z wysokim filtrem UV, który dodatkowo chroni przed działaniem słońca.

Jakie składniki aktywne w nich znajdziesz?

Japonki bardzo często mają cerę wrażliwą i skłonną do podrażnień. Dlatego przeznaczone dla nich kosmetyki zazwyczaj bazują na zupełnie innych składnikach niż te, które są produkowane dla Europejek. Można do nich zaliczyć m.in.

– ekstrakt ze śluzu ślimaka,

– wyciąg z ryżu,

– ekstrakt z bambusa,

– olejek z nasion kamelii japońskiej,

– ekstrakt z kwiatów sofory japońskiej,

– olej z nasion zielonej herbaty.

Jakie japońskie marki kosmetyczne warto znać?

Wbrew pozorom, na polskich półkach znajdziesz wiele japońskich marek oferujących szeroką gamę kosmetyków. Do najpopularniejszych producentów należą:

Shiseido – to bez wątpienia najbardziej znana, japońska marka, która uważa się jednocześnie za jedną z najstarszych marek kosmetycznych na świecie. W jej ofercie można znaleźć zarówno nietuzinkowe perfumy, jak i preparaty pielęgnacyjne o skoncentrowanym działaniu,

Annayake – oferuje bogaty asortyment kosmetyków i perfum doskonale odzwierciedlających japoński styl życia. Annayake skutecznie łączy japońską tradycję z nowymi, zachodnimi trendami kosmetycznymi, a fuzja ta zdecydowanie należy do udanych,

Masaki Matsushima – w jej asortymencie znajdziesz przede wszystkim niszowe perfumy, które zachwycają swoją oryginalnością i odmiennością. Co ciekawe, japoński perfumiarz, który stoi za jej sukcesem, pobierał nauki od samego Issey Miyake. Oferta marki obejmuje również inne kosmetyki o silnym, ciekawym zapachu,

LuLuLun – oferta marki to przede wszystkim preparaty pielęgnacyjne ukierunkowane na podkreślenie naturalnego piękna. Ich skład bazuje niemalże w całości na naturalnych składnikach, dzięki czemu są łagodne dla cery i nie powodują podrażnień. Na uwagę zasługują szczególnie maseczki do twarzy LuluLun o wyjątkowo skoncentrowanym działaniu.