Na czym polega laserowe zamykanie naczynek?

Cera naczynkowa to ogromny problem estetyczny wielu polek. Stosowanie kremów niestety nie przynosi oczekiwanych rezultatów, dlatego też coraz częściej decydujemy się sięgnąć bardziej nowoczesnych rozwiązań. Gabinety medycyny estetycznej oferują laserowe zamykanie naczynek, które ma zagwarantować pozbycie się nieestetycznych defektów na stałe. Na czym polega zabieg?

Czym jest laserowe zamykanie naczynek?

Laserowe zamykanie naczynek w Medica Białystok to zabieg, dzięki któremu możemy zamknąć rozszerzone naczynka krwionośne. Efekt ten uzyskuje się poprzez naświetlenie odpowiednią wiązką lasera miejsca, w którym występuje problem rozszerzonych naczynek krwionośnych. Zadaniem lasera jest podgrzanie krwi do takiej temperatury, aby naczynko się obkurczyło i zamknęło.

Efekty zabiegu są trwałe, jednak wymagają odpowiedniej precyzji, wiedzy i doświadczenia. Laser musi trafić w ognisko problemu, w efekcie czego powinien podgrzać jedynie krew w naczynku, jednocześnie tylko nieznacznie podgrzewając tkankę skórną. Aby uzyskać taki efekt, osoba wykonująca zabieg musi indywidualnie i odpowiednio dobrać długość promieniowania fal lasera. Dlatego tak ważne jest, aby wybierając gabinet, postawić na ten z doświadczeniem wiedzą i profesjonalizmem.

Jak przebiega zabieg?

Zanim zabieg zostanie przeprowadzony, lekarz medycyny estetycznej musi wnikliwie zbadać przebarwienia, zweryfikować średnicę naczynek oraz ich ilość i kolor. Dzięki temu będzie w stanie perfekcyjnie dobrać długość fal lasera oraz czas trwania impulsu, co przełoży się na efektywność zabiegu.

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg przebiegający w kilku etapach. Najpierw dochodzi do głębokiego oczyszczenia skóry w miejscu zabiegu. Polega ono na wykonaniu demakijażu oraz peelingu w celu usunięcia martwego naskórka. W kolejnym etapie zostaje nałożony specjalny preparat ochronny, który ma za zadanie chronić skórę przed promieniowaniem lasera. Następnie po przyłożeniu do skóry głowicy urządzenia, lekarz uwalnia wiązkę lasera dającą efekt błysku.

Optymalne efekty uzyskuje się zwykle po trzech zabiegach wykonanych w odstępie kilku miesięcy. Wszystko zależy od powierzchni, średnicy oraz ilości naczynek.

Skóra po zabiegu jest wrażliwa, więc nie należy stosować peelingów, toników na bazie alkoholu czy mydła. Pod żadnym względem nie wolno przemywać również miejsc spirytusem. Przez najbliższe cztery tygodnie po zabiegu należy unikać promieniowania UV, czyli zrezygnować z kąpieli słonecznych i solarium. Musisz również zrezygnować z sauny i intensywnych ćwiczeń na blisko tydzień tuż po zabiegu. Nie zaleca się także nakładania makijażu, natomiast w miejscu zabiegu należy skórę regularnie nawilżać kremem (nawet 2-3 razy dziennie). Niekiedy lekarz może przepisać do stosowania specjalną maść z antybiotykiem. Chętnie wybieranym miejscem do tego typu zabiegów jest Gabinet Medycyny Estetycznej Medica.