Na czym polega zabieg karboksyterpii?

Czy istnieje taki zabieg, dzięki któremu możliwe stanie się skuteczne walczenie zarówno z cellulitem, rozstępami, trądzikiem czy też nawet z wypadaniem włosów? Być może jest to trudne do uwierzenia, jednak istnieje jeden zabieg, który łączy w sobie kilka bardzo drogich, pojedynczych zabiegów na te właśnie przypadłości. A jest nim oczywiście zabieg karboksyterpii.

Czym jest zabieg karboksyterpii?Celem zabiegu karboksyterapii jest podanie w określone miejsce substancji, która, krótko mówiąc, wpłynie na poprawę skóry w danym miejscu. W przypadku innych zabiegów wstrzykiwane są różnego rodzaju substancje odżywcze czasem naturalne, a czasem pochodzenia sztucznego, które niekiedy potrafi wywołać całkiem poważne reakcje uczuleniowe. W przypadku karboksyterapii jedyną substancją, która jest podawana, jest po prostu dwutlenek węgla.


Kiedy jest skuteczny?


Wiele osób może uważać, że podawanie dwutlenku węgla pod skórę i jeszcze żądanie za taki zabieg pieniędzy, to nic innego jak jawne oszustwo. W końcu, jaki może być cel wstrzykiwania czegoś, czego ma się pod dostatkiem w powietrzu, co z resztą samemu się wydala ze swojego organizmu jako produkt niechciany.
Okazuje się jednak, że karboksyterapia jest niezwykle skuteczna właśnie z powodu substancji, jaką jest dwutlenek węgla. Jego podanie pod skórę spowoduje po pierwsze lepsze ukrwienie danego miejsca. Dzięki poprawieniu mikro krążenia i przyśpieszeniu procesu odnowy komórek skóra w danym miejscu znacznie szybciej i efektywniej będzie regenerować. Dzięki temu zanikają wszystkie trapiące ją w danym miejscu problemy.
Gdy stosowana jest karboksyterapia na twarz, zauważyć można np. istotne zmniejszenie się sińców pod oczami, które są tak powszechne wśród osób w średnim wieku, które jest spowodowane przepracowaniem i zmęczeniem. Natomiast stosowanie karboksyterapii na udach lub pośladach zauważalnie zmniejsza cellulit i rozstępy.


Karboksyterapia cena


Jak zatem widać z pozoru niemający większego sensu zabieg potrafi zdziałać naprawdę niesamowite rzeczy. Powstaje jednak pytanie, czy tak innowacyjny i efektywny w działaniu zabieg nie będzie zbyt drogi? W końcu mowa tu o bardzo dobrych rezultatach w medycynie estetycznej, która nie należy do zbyt tanich dziedzin nauki. Koszt pojedynczego zabiegu, który zależny jest oczywiście od konkretnego miejsca, wynosi 200 zł, natomiast koszt 20 zabiegów to koszt 1800 zł. Ceny ze strony https://medistica.com.pl/dermatologia-estetyczna/karboksyterapia/
Nie jest to wygórowana cena, jeśli się weźmie pod uwagę średnią cenę zabiegów kosmetycznych, które w dodatku nie mogą poszczycić się tak dobrymi rezultatami.