Najnowsza technologia depilacji laserowej już na rynku

Usuwanie zbędnego owłosienia za pomocą odpowiedniej wiązki lasera staje się coraz bardziej powszechne.

W tym celu powstają specjalistyczne urządzenia, które posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i są honorowane na całym świecie. Dzięki nim w bardzo szybkim czasie uzyskuje się gładkie ciało na bardzo długi czas, a nawet na stałe. Nie musimy więc mieć już jakichkolwiek problemów z wyrastającymi włoskami po depilacji woskiem czy depilatorem. Depilacja laserowa to o wiele lepsze, mniej bolesne, jak i bezpieczne rozwiązanie. Zalecana jest nawet dla osób, które po depilacji woskiem mają problemy z podrażnieniem skóry, wyrastającymi włosami, jak i zapaleniem okołomieszkowym.

W jaki sposób działa urządzenie laserowe?

Tworzone lasery posiadają pewne długości fali, co umożliwia usuwanie owłosienia na stałe. Działanie polega na przenikanie właściwej wiązki energii do skóry. Dociera ona do barwnika włosa i zamienia go na ciepło co prowadzi do jego uszkodzenia. Po kilku zabiegach uszkodzeniu ulega nawet macierz włosa, więc nie będzie on już odrastał.

Kiedy stosowana jest depilacja laserowa?

Zastosowanie takiej technologii sprawdza się w wypadku osób, które chciałyby pozbyć się niechcianych włosów wraz z cebulkami na zawsze. Jest to możliwe, ponieważ o wiele wcześniej lekarz dermatolog jest w stanie ocenić odpowiednią moc promieni laserowych, które powinny zostać zastosowane w czasie zabiegu. To sprawi, że włosy będą na tyle ciemne i grube, aby tę dawkę właściwe zaabsorbować. Skuteczność trwałej depilacji jest przede wszystkim zależna od melaniny, czyli ciemnego barwnika włosa. Najlepiej podczas depilacji sprawdza się usuwanie włosów o kolorze czarnym i brązowym. W drugiej kolejności znaczenie odgrywa depilowana okolica, jak i grubość włosów. Specjaliści od depilacji laserowej wskazują, że jest to technologia, która najlepiej sprawdza się do usuwania owłosienia z powierzchni bikini, łydek i pach. Zapewnia to nam usunięcie owłosienia aż do 95%.

To właśnie depilacja bikini zaczyna wzbudzać ogromne zainteresowanie u kobiet. Wybierają się z dużym wyprzedzeniem na takie zabiegi, przed okresem letnim. Mają wtedy pewność, że w lato, na plaży, jak i na basenie, będą mogły prezentować się na najwyższym poziomie estetycznym. Również sportowcy oceniają, że dla nich to świetna forma depilacji, na którą coraz chętniej się decydują. Wybierają najlepiej polecany gabinet kosmetyczny taki jak na przykład Laser Glamour, który oferuje depilację laserową z zastosowaniem najnowszej technologii.

Depilacja interesuje także kobiety i mężczyzn, którzy chcieliby pozbyć się tak zwanego meszka w pobliżu ust. W tym celu musi być przez nich zastosowane laserowe usuwanie wąsika, które przynosi wspaniałe efekty po około 5 zabiegach. Na coś takiego decydują się nawet specjalistyczne gabinety medycyny estetycznej. To pokazuje, że mężczyźni i kobiety mogą zadbać o całe swoje ciało, nie obawiając się o swoje zdrowie. Wszelkie zabiegi są realizowane przez wykwalifikowaną kadrę pracowników, doświadczonych lekarzy, która potrafi dostosować się do każdego pacjenta indywidualnie.