Peeling ultradźwiękowy

Fale ultradźwiękowe znajdują zastosowanie w kosmetyce od niedawna. Szczególnie popularny jest peeling kawitacyjny. Wykonuje się go przy pomocy specjalistycznego skin cleaner’a (który można nabyć również do użytku domowego). Oczyszczanie skóry przy pomocy ultradźwięków nosi nazwę kawitacji. Ma zarówno zastosowanie kosmetyczne jak i zdrowotne.

Kawitacja prowadzi do usunięcia wierzchniej warstwy martwego naskórka, ale też wszelkiego zanieczyszczenia, a także stymuluje mikrokrążenie, oraz wytwarzanie kolagenu i elastyny przez komórki skóry. Peeling ultradźwiękowy ma wielorakie zastosowanie. Jest zalecany w terapii trądziku, przebarwień, ale także zmarszczek, cellulitisu oraz zniszczeń skóry spowodowanych paleniem tytoniu. Peeling oddziałuje więc zarówno na skórę twarzy, jak i całego ciała. Nie ma ograniczeń co do wieku czy płci. Na baczności powinny jednak mieć się osoby o skórze zbyt wrażliwej. Przeciwwskazania stanowią również: niewydolność krążenia, infekcje, rozrusznik serca, aparat ortodontyczny, stany nowotworowe, osteoporoza. Jak wygląda zabieg? Polega on na przesuwaniu po nawilżonej skórze aparatu emitującego ultradźwięki. Skórka zostaje wprawiona w mikrodrgania, rośnie jej temperatura oraz ciśnienie.

Pierwszy etap zabiegu polega na usunięciu martwych komórek naskórka, kolejny – na odżywieniu skóry i pobudzeniu jej do regeneracji. Całość wieńczy masaż poprawiający kondycję cery. Efekty peelingu kawitacyjnego są zauważalne dość szybko – nawet po pierwszym zabiegu. Poprawia się jej poziom nawilżenia, znikają przebarwienia, ziemistość, wzrasta poziom produkcji elastyny oraz kolagenu. Koszty peelingu ultradźwiękowego nie są najwyższe – przynajmniej w porównaniu z innymi tego typu zabiegami wykonywanymi w studiach kosmetycznych. Za jedną sesję należy zapłacić od 50 do 250 złotych, w zależności od tego, jak duży obszar obejmuje peeling

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.