Peelingi lekarskie – czym dokładnie są?

Peelingi to najlepszy sposób na pozbycie się z naszej skóry zanieczyszczeń i obumarłych komórek naskórka. Efektywne peelingi również pobudzają skórę, dzięki temu przyczyniając się do wytwarzania nowych komórek. To doskonała metoda na lepsze ukrwienie i elastyczność, które gwarantują młodszy i piękniejszy wygląd naszego ciała. Do wyboru mamy wiele różnych działań, związanych z peelingami – do zastosowania w domu, jak i w gabinecie kosmetycznym.

Peelingi lecznicze – jak działają?

Oczyszczona skóra po takim peelingu pozwala na lepsze wchłonięcie substancji odżywczych z kremów i balsamów. Oprócz wspomnianego pozbywania się martwego naskórka, te zabiegi działają pozytywnie również na koloryt skóry. Dzielą się na kilka rodzajów peelingów. Na przykład na peelingi mechaniczne, które bardzo dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami. Peelingi warto wykonywać przed i po wakacjach – wpływają pozytywnie na stan opalenizny, przywracając ciału blask. Zabiegi można przeprowadzać na różnych partiach ciała, także na twarzy. Wszystko zależy od wybranej przez kosmetyczkę metody.

Gdzie wykonywać peelingi?

Oczywiście, peelingi można wykonywać w domu, jak i w salonie kosmetycznym. Wiele osób preferuje domowe rozwiązania, ze względu na niską cenę i oszczędność. Czasem jednak salon kosmetyczny warszawa będzie lepszym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli chcemy skorzystać z profesjonalnych peelingów. Specjalne, lecznicze peelingi, opracowane pod daną metodę złuszczania, przyczyniają się do widocznej poprawy stanu skóry. Dodatkowo przynoszą ulgę i są świetnym sposobem na relaks po całym tygodniu pracy. Zazwyczaj po takim peelingu w gabinecie urody, ciało jest dodatkowo kremowane lub balsamowane – właśnie po to, by porządnie pomóc przy odżywieniu i regenerowaniu.

Przeciwwskazania do peelingów

Peelingów nie wolno stosować przed wyjściem na słońce, czyli przed opalaniem. Dotyczy to głównie zabiegów, w których stosuje się różnego rodzaju kwasy owocowe. Dlatego warto realizować takie przyjemności na kilka dni przed wakacyjnym wyjazdem. Dobrym okresem na złuszczanie skóry w ten sposób jest jesień czy wiosna, a także zima. Choroby skórne, takie jak chociażby trądzik młodzieńczy, również jest przeciwwskazaniem do zabiegu. Peeling może mocno podrażnić wykwity i spowodować ból oraz mocne pieczenie. A nie takiego efektu oczekujemy. Problemem podczas peelingowania może być także podrażniona skóra po goleniu maszynką czy za pomocą wosku do depilacji. Substancje mogą podrażnić te miejsca.