Peelingi powierzchniowe

Zabieg złuszczania naskórka jest niezbędnym elementem pielęgnacji. Ma na celu usunięcie obumarłych komórek naskórka, które nie tylko sprawiają, że cera wygląda na szarą i zmęczoną, ale też uniemożliwiają jej pełną regenerację. Usuwając wierzchnią warstwę naskórka wpływamy na tempo odnowy naskórka.

Powierzchniowe peelingi, jak sama nazwa wskazuje, działają jedynie na rogową warstwę naskórka. Mogą być stosowane nawet wtedy, gdy skóra jest uszkodzona. Są to głównie preparaty do stosowania w domu, ogólnodostępne scruby bądź peelingi peel-off (występujące w wielu wariantach). Na drogeryjnych półkach możemy znaleźć rozmaite kremy, żele, emulsje, a nawet chusteczki zawierające ścierające drobinki (o różnej grubości, pochodzenia organicznego – z pestek dyni, łupin orzecha, piasku, bądź syntetycznego). Również w gabinecie kosmetycznym można zdecydować się na powierzchniowy zabieg. W takim wypadku używane są preparaty chemiczne o niewielkich stężeniach (np. kwasu glikolowego czy trójchlorooctowego).

Powierzchniowe peelingi bywają nazywane lekkimi, bądź odświeżającymi. Często jednak nawet płytkie złuszczenie wystarcza, by pobudzić komórki skóry do regeneracji (a także do produkcji kolagenu i elastyny). Dodatkową korzyścią jest dogłębne oczyszczenie. Peeling jest doskonałym wstępem do dalszych działań pielęgnacyjnych. Skóra po nim lepiej przyjmuje substancje nawilżające i odżywiające. Peeling ponad to poprawia ukrwienie skóry, jej koloryt. Regularnie wykonywany zabieg ułatwia oddychanie skórze oraz poprawia jej wygląd (napina, nawilża, spłyca zmarszczki). Ma jednak również zdrowotne zastosowanie – chroni przed rogowaceniem posłonecznym, a nawet nowotworem płasko-komórkowym skóry. Peelingowi mogą się poddawać osoby w różnym wieku, w dodatku zabieg ten bywa stosowany na niemal każdą część ciała. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Powierzchniowy peeling w wypadku nastolatków pomoże zachować równowagę, zwłaszcza w problemach z rozszerzonymi porami czy trądzikiem; natomiast w wypadku cery dwudziestoletniej oraz dojrzałej – pomoże w zachowaniu promiennej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.