Perfekcyjny korektor dla nieperfekcyjnej skóry: który będzie najlepszy?

Korektor do skóry to bardzo sprytny kosmetyk, który pozwala zatuszować wiele niedoskonałości. Warto wiedzieć, że duże znaczenie dla uzyskanego efektu ma zarówno kolor korektora, jak i jego konsystencja. Zobacz, jak ukryć defekty skóry za pomocą tego kosmetyku.

Do czego potrzebny jest korektor?

Wiele z nas boryka się z problemem niedoskonałości skórnych, takich jak pojawiające się krostki, przebarwienia czy pękające naczynka. Częstym problemem są także trudne do zamaskowania cienie pod oczami. Aby nadać skórze jednolity, promienny wygląd, nie wystarczy podkład. W celu zamaskowania widocznych skaz konieczne jest zastosowanie specjalnych preparatów o zwiększonych właściwościach kryjących. Są to właśnie korektory.

Żeby uzyskać efekt perfekcyjnej cery, należy nakładać korektor na podkład – dopiero po rozprowadzeniu na twarzy podkładu widzimy, co jeszcze należy poprawić, i te miejsca właśnie dodatkowo pokrywamy korektorem. Nie należy przesadzać z jego ilością, co mogłoby zacząć wyglądać sztucznie. Na koniec, po zamaskowaniu niedoskonałości, nakładamy puder, który dodatkowo utrwali korektor. W sklepach znajdziemy korektory w różnych kolorach, o różnych konsystencjach (szeroki wybór markowych korektorów znajdziesz na stronie https://tagomago.pl/katalog/25/korektory-na-niedoskonalosci/. Warto wiedzieć, który sprawdzi się w przypadku naszych potrzeb.

Korektor w płynie

Korektor w płynie ma zazwyczaj dość niski współczynnik krycia, nadaje się więc do tuszowania niezbyt wyraźnych niedoskonałości skórnych. Jego zaletą jest możliwość łatwego rozprowadzenia na większej partii twarzy, bez efektu maski. Korektor w płynie nakłada się za pomocą pędzelka lub aplikatora, po czym delikatnie rozprowadza za pomocą gąbki lub opuszków palców, tak aby zatrzeć granice kolorów. W przypadku rozjaśniania cieni pod oczami warto wybrać korektor o dwa tony jaśniejszy od skóry, wzbogacony o pigmenty odbijające światło. Taki preparat świetnie ukryje oznaki zmęczenia i rozświetli nasze spojrzenie.

Korektor w kremie

Równie dobrze w przypadku cieni pod oczami sprawdzą się gęstsze korektory w kremie. Mają lepsze właściwości kryjące niż ich odpowiedniki o płynnej formule, ale należy uważać z ich stosowaniem w przypadku cery dojrzałej, ponieważ mogą podkreślać zmarszczki.

Korektor w sztyfcie

Do maskowania wyprysków i krostek najlepiej wybrać korektor w sztyfcie lub w kredce. Ma najlepsze właściwości kryjące, ale trudno się rozprowadza, przez co może być stosowany tylko punktowo. Tego rodzaju kosmetyk sprawdzi się także w przypadku pajączków i przebarwień. Należy jednak pamiętać, że w przeciwieństwie do kosmetyków w płynie i w kremie, powinien być dokładnie tego samego koloru co podkład.

Kolorowe korektory

Najczęściej wybieramy korektory cieliste, za pomocą których szybko i skutecznie zamaskujemy niedoskonałości skóry. Warto jednak wiedzieć, że na rynku dostępne są również korektory kolorowe, do specjalistycznych zastosowań. Takie substancje należy nakładać przed rozprowadzeniem podkładu. Wszelkie zaczerwienienia zneutralizujemy korektorem zielonym. Siniaki i fioletowo-sine cienie pod oczami możemy pokryć korektorem żółtym; brązowe plamy dobrze zamaskuje kosmetyk różowy.

Wybór korektora do skóry należy dostosować do rodzaju zmian skórnych, które chcemy ukryć, ich rozległości i barwy. Niezależnie od tego, jaki kosmetyk wybierzemy, musimy pamiętać o jego dobrym rozprowadzeniu i oszczędnym stosowaniu, tak aby nie uwypuklić tego, co ma zostać ukryte.