Pielęgnacja cery mieszanej

Aby cieszyć się promienną, gładką i napiętą skórą, podczas kompletowania swojej kosmetyczki nie można zdawać się na przypadek. Każdy typ cery inaczej reaguje na zawarte w kremach czy maseczkach składniki i wymaga ich właściwego doboru.

Dzisiaj weźmiemy pod lupę cerę mieszaną, której pielęgnacja przysparza najwięcej kłopotów. Czym charakteryzuje się ten typ cery? Czy warto wymienić klasyczne specyfiki na kosmetyki wegańskie do cery mieszanej? Sprawdź!

Czym charakteryzuje się cera mieszana?

Właściwe dbanie o cerę mieszaną nie jest najłatwiejszym zadaniem. Ze względu na fakt, że stanowi ona połączenie skóry suchej (na policzkach) oraz tłustej (w strefie T), należy skupić się z jednej strony na zredukowaniu nadmiernej produkcji sebum, a z drugiej – nawilżeniu przesuszonych obszarów. Posiadaczki cery mieszanej nie powinny wybierać kremów, maseczek i innych specyfików o silnie matującym działaniu. Jeśli znalezienie odpowiedniego kremu będzie przysparzało wielu trudności, na czoło i nos można bez obaw nanosić inny produkt niż na policzki. Co istotne, cerze mieszanej szczególnie nie służą kosmetyki zawierające alkohol. Obecność silnie wysuszającego alkoholu sprawi, że policzki będą ściągnięte i podrażnione, a strefa T zacznie produkować z czasem jeszcze większą ilość problematycznego łoju. Ważnym krokiem codziennej dbałości o skórę twarzy jest jej odżywianie w nocy. Przed położeniem się do łóżka najlepiej nakładać na twarz krem odżywczo-normalizujący na bazie ekstraktów roślinnych.

Znalezienie optymalnych kosmetyków uśmierzająco działających na suchą skórę i regulujących pracę gruczołów łojowych wymaga często podjęcia wielu prób i popełnienia błędów. Zanim kupisz kolejny krem z drogerii, warto przyjrzeć się bliżej ekologicznym, przyjaznym skórze i środowisku naturalnemu kosmetykom wegańskim. Dlaczego warto uzupełnić swoją kolekcję właśnie o kosmetyki wegańskie do cery mieszanej?

Kosmetyki wegańskie do cery mieszanej – warto?

Kosmetyki wegańskie do cery mieszanej zawierają w sobie cenne składniki pochodzenia roślinnego, które łagodnie, a zarazem skutecznie działają na skórę. Popularyzacja ruchu wegańskiego przyczyniła się do tego, że w Polsce z powodzeniem działa coraz pokaźniejsza liczba producentów oferujących wysokiej klasy kosmetyki pozbawione składników pochodzenia zwierzęcego. Wśród ogromu dostępnych wariantów dedykowanym osobom z cerą mieszaną na szczególną uwagę zasługują kremy z rdestem polskiej marki KRAYNA. Kojący krem o lekkiej formule z jednej strony zapewnia optymalny poziom nawilżenia, a z drugiej redukuje ilość wydzielanego łoju. Nie pozostawia uczucia tłustości, dzięki czemu doskonale sprawdza się nałożony pod makijaż.