Podkłady do twarzy z cerą suchą, wrażliwą, tłustą

Podkłady do twarzy to podstawowy kosmetyk większości kobiet. Jego zadaniem jest pokrycie niedoskonałości i wyrównanie kolorytu cery. Oprócz tego dobrze dobrany podkład może odjąć lat, pielęgnować skórę twarzy, dodać jej blasku. Podkłady do twarzy znaleźć można w ofercie wielu firm kosmetycznych, jak jednak dobrać je do typu cery?

Rodzaje podkładów do cery

Podkłady do twarzy różnią się formułą, odcieniem, właściwościami. Na https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-podklady można zapoznać się z rodzajami podkładów do twarzy. Tak szeroka oferta sprawia, że wiele kobiet, nie wie po jaki kosmetyk powinna sięgać przy codziennym makijażu. Sprawia to, że panie często wybierają podkłady niedobrane do twarzy – zbyt jasne lub za ciemne, o złej konsystencji lub nieodpowiednich właściwościach.

Podkłady do twarzy o cerze suchej

Skóra sucha to ta ściągnięta, często swędząca i z zaczernieniami. Potrzebuje ona dodatkowego nawilżenia oraz intensywnego odżywiania. Idealne podkłady do cery suchej to te z witaminą E, która chroni przed wolnymi rodnikami. Na suchej cerze twarzy dobrze będzie rozprowadzał się podkład o konsystencji fluidu lub mleczka. Rozprowadza się go bez wcierania, delikatnie wklepując kosmetyk opuszkami palców w cerę.

Podkłady do twarzy o cerze wrażliwej

Podkłady do twarzy z cerą wrażliwą i alergiczną powinny mieć działanie hipoalergiczne. Rekomendowane są kosmetyki bez substancji zapachowych, konserwantów, parabenów, ulepszaczy. Takie składniki mogłyby uczulać lub podrażniać skórę. Dobrym wyborem będą mineralne podkłady do twarzy lub kosmetyki pochodzenia roślinnego.

Podkłady do twarzy o cerze mieszanej

Cera mieszana jest niezwykle problematyczna zarówno w zakresie pielęgnacji, jak i kolorowego makijażu. Jako najlepsze podkłady do twarzy o cerze mieszanej uważa się lekkie kremy BB z leczniczą formułą. Takie kosmetyki najczęściej można znaleźć w ofercie koreańskich marek. Działają one antybakteryjnie i łagodząco na podrażnienia.

Podkłady do twarzy o cerze tłustej

Cera tłusta wymaga stosowania podkładów wodnych, które dodatkowo zawierają w sobie cząsteczki silikonu. Dobrym rozwiązaniem są też fluidy matujące, które przeciwdziałają nadmiarowi wydzielanego przez skórę sebum. Takimi właściwościami mogą pochwalić się podkłady do twarzy z wyciągami z ziół – szałwii i herbaty.

Podkłady do twarzy o cerze naczynkowej

Makijaż cery naczynkowej powinno się wykonywać płynnymi podkładami o dużych właściwościach kryjących. Kosmetyki tego typu pozwolą zatuszować pajączki i zaczerwienienia. Makijaż można uzupełnić zielonym korektorem, który wklepuje się punktowo, nakładając na zaczerwienione miejsca.

Podkład do twarzy dojrzałej

Z biegiem lat skóra twarzy zmienia się. Pojawiają się na niej zmarszczki, bruzdy, skóra staje się mniej jędrna, gładka, elastyczna. Rozwiązaniem jest sięganie po podkłady do twarzy o działaniu liftingujących. Lekko napinają one skórę i poprawiają koloryt, przez co zmarszczki stają się mniej widoczne, a rysy łagodniejsze.