Powiększanie ust kwasem hialuronowym – poznaj zalety tego zabiegu

Każda kobieta marzy o pełnych i kształtnych ustach, które podkreślą jej urodę i podnoszą pewność siebie. Jedną z najskuteczniejszych i najbezpieczniejszych metod jest powiększanie ust kwasem hialuronowym. Dowiedz się, jak przebiega ten zabieg i jakie niesie ze sobą zalety.

Dlaczego używa się kwasu hialuronowego do powiększania ust?

Kwas hialuronowy jest związkiem, który w organizmie człowieka występuje w sposób naturalny. Jest bardzo ważny dla zdrowia skóry, włosów, paznokci oraz wielu innych części naszego ciała. Wspólnie z kolagenem i elastyną pomaga w zachowaniu elastyczności i jędrności skóry, a także zapobiega powstawaniu zmarszczek. Stąd też kwas hialuronowy wykorzystuje się nie tylko przy powiększaniu ust, ale również przy zabiegach, takich jak usuwanie zmarszczek czy odmładzanie dłoni.

Kwas hialuronowy bogaty jest także w niezbędne dla prawidłowej kondycji skóry witaminy A, C i E. Związek ten w naturalny sposób wchłania się do organizmu, dlatego powiększanie ust z wykorzystaniem kwasu hialuronowego nie niesie ze sobą negatywnych skutków ubocznych.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Przed każdym zabiegiem lekarz dermatolog przeprowadza wywiad, podczas którego rozwiewa wszelkie wątpliwości, a także wytłumaczy działanie kwasu hialuronowego. Przed przystąpieniem do aplikacji substancji usta muszą zostać oczyszczone i zdezynfekowane. Ilość kwasu hialuronowego dobiera się pod kątem indywidualnych potrzeb pacjentki, m.in. wielkości i kształtu jej ust. Zabiegu dokonuje się w znieczuleniu.

Za pomocą cienkiej igły do czerwieni wargowej wprowadza się kwas hialuronowy, a następnie modeluje się kształt ust delikatnymi uciśnięciami palców.

Efekty powiększania ust kwasem hialuronowym

Pełen efekt zabiegu widoczny jest po około dwóch tygodniach, kiedy ustąpią delikatny obrzęk oraz zasinienie. W tym czasie kwas hialuronowy układa się w tkankach, doprowadzając do naturalnego wyglądu ust. Powiększając usta kwasem hialuronowym, zyskasz:

  • podniesione kąciki ust,
  • wymodelowane, pełne usta,
  • brak zmarszczek wokół ust,
  • poprawiony kontur ust,
  • uwidocznioną czerwień wargową.

Jak długo utrzymują się efekty?

Kwas hialuronowy jest substancją występującą naturalnie w organizmie, stąd też po pewnym czasie wchłania się w tkanki. Efekty iniekcji kwasu hialuronowego utrzymują się jednak około 9-12 miesięcy. Czas ten jest jednak zależy zarówno od indywidualnych uwarunkowań organizmu, jak również od stylu życia – skrócić mogą go m.in. palenie papierosów, niezdrowa dieta czy częste i intensywne opalanie, szczególnie w solariach. Zabieg można powtórzyć już po 6 miesiącach, po uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Aby zapobiegać błędom lub skutkom ubocznym, powiększanie ust należy powierzyć doświadczonemu dermatologowi, m.in. w centrum dermatologii estetycznej Laser Beauty Wrocław.