Pozbądź się zmian naczyniowych za sprawą Alma Harmony XL Pro!

Nieestetyczne zmiany naczyniowe mogą pojawić się na skórze na każdym etapie życia. Występują w postaci czerwonych punktów rubinowych, małych teleangiektazji, w tym pajączków czy rumienia, a mogą też wskazywać na początki rozwoju jakiejś poważniejszej choroby, jak trądziku różowatego czy żylaków kończyn dolnych.

Zmiany naczyniowe powstają najczęściej pod wpływem zmian hormonalnych czy uwarunkowań genetycznych, ale nie są obojętne także na niekorzystne czynniki zewnętrzne, odpowiedzialne za rozszerzanie się naczyń krwionośnych. To, co szczególnie ma wpływ na powstawanie tego typu zmian, to szczególnie wysoka lub niska temperatura, gorące i pikantne potrawy oraz napoje, intensywna ekspozycja skóry na działanie promieni słonecznych, nadmierny stres czy przyjmowanie niektórych leków, najczęściej sterydowych. W zależności od typu zmian naczyniowych potrzebne jest wdrożenie odpowiedniego leczenia. Indywidualnie dobrana do potrzeb skóry pielęgnacja, zmiana nawyków i w niektórych przypadkach leczenie farmakologiczne z pewnością będą pomocne, ale najlepsze efekty można uzyskać przez połączenie wskazanych metod z zabiegami medycyny estetycznej. Jednym z bardziej popularnych zabiegów jest ten z wykorzystaniem uniwersalnego urządzenia najnowszej technologii, Alma Harmony XL Pro.

Czym jest Alma Harmony XL Pro?

Zapytaliśmy ekspertów z MediArt Clinic Poznań, czym jest Alma Harmony XL Pro. Jak tłumaczą specjaliści, to wielofunkcyjna platforma, która posiada 3 wymienne głowice, wykorzystujące technologię lasera, światła i ultradźwięków, dzięki czemu sprawdza się w leczeniu wielu problemów dermatologicznych i estetycznych. To pozwala dopasować się do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Działanie Alma Harmony XL Pro potwierdzone jest licznymi badaniami klinicznymi oraz certyfikatami, a ponadto wykazuje skuteczność w leczeniu aż 65 zmian chorobowych i estetycznych, co jest udokumentowane przez FDA. Alma Harmony XL Pro to zabieg nieinwazyjny, przeprowadzany bez konieczności uszkadzania skóry. Nowoczesność urządzenia ma związek z jego uniwersalnością, bezpieczeństwem oraz holistycznym dopasowaniem do potrzeb pacjenta, co pozwala na błyskawiczne i efektywne rozwiązanie różnorodnych problemów związanymi z wszelkimi defektami skóry.

Jak działa urządzenie?

Multiplikacyjna platforma Alma Harmony XL Pro to innowacyjne urządzenie, które wykorzystuje zaawansowane technologie laserowe, światło i ultradźwięki. To sprawia, że oddziałuje na wiele obszarów ciała i pomaga rozwiązać zarówno problemy dermatologiczne, jak i usunąć niechciany tatuaż czy pozbyć się nadmiernego owłosienia. Na pierwszym etapie lekarz dokonuje analizy problemu pacjenta i dobiera odpowiednią do jego potrzeb głowicę urządzenia (przy problemach na tle naczyniowym stosuje się Alma Harmony XL PRO, Alma Harmony Dye-VL lub Alma Harmony nd:YAG), którą następnie przykłada w wybrany obszar skóry. Laser generuje energię cieplną, która dociera do hemoglobiny bez uszkadzania zdrowych tkanek. W wyniku tego następuje proces koagulacji, czyli kontrolowanego niszczenia zmienionych tkanek w celu kuracji zmian skórnych, np. naczynek. To stymuluje przyspieszenie procesów regeneracyjnych, w tym pobudzenia fibroblastów do tworzenia kolagenu odpowiedzialnego za gęstość, napięcie i młody wygląd skóry. Nowoczesne głowice Alma Harmony XL Pro zwiększają komfort zabiegu, eliminując nieprzyjemne dolegliwości bólowe, a dzięki swojej nieinwazyjności pozwalają na powrót do codziennych aktywności już w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Zamykanie naczynek, redukcja zmarszczek oraz blizn potrądzikowych i więcej – sprawdź efekty Alma Harmony XL Pro!

Wykorzystanie działania trzech głowic i różnych technologii pozwala na osiągnięcie wszechstronnych i długotrwałych efektów oraz skuteczne pozbycie się uciążliwych problemów dermatologicznych i estetycznych. W zależności od zmiany skórnej, pełne efekty osiąga się po ok. 10-20 zabiegach.

Urządzenie Alma Harmony XL Pro stosowane jest nie tylko w celu zamykania naczynek, lecz także rozwiązaniu takich problemów, jak trądzik, przebarwienia, zmarszczki, blizny, rozstępy, niechciane owłosienie czy tatuaż.

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia Alma Harmony XL Pro przeprowadzany jest m.in. w MediArt Clinic Poznań. Więcej informacji dostępnych jest na stronie: https://mediartclinic.pl/o-nas/.