Skuteczne oczyszczanie. Zobacz, jak wykonać demakijaż twarzy i oczu krok po kroku!

oczyszczanie twarzyOczyszczanie twarzy jest bardzo ważnym elementem codziennej pielęgnacji twarzy. Ciekawe, że nakładając makijaż, każdą czynność wykonujemy bardzo starannie, zaś demakijaż jest przez nas tak często pomijany lub uważany za zbędny. I jest to bardzo duży błąd, bowiem systematyczne wykonywanie tej czynności korzystnie wpływa na kondycję naszej twarzy i jest w stanie rozwiązać wiele takich problemów, jak: trądzik, szary koloryt skóry czy zatkane pory. Woda to zdecydowanie za mało, by pozbyć się wszelkich nieczystości na naszej twarzy. Dlatego przedstawiamy kosmetyki do demakijażu oczu i twarzy, które pozwolą wykonać skuteczne oczyszczanie!

Oczyszczanie twarzy – dlaczego warto regularnie je wykonywać?

Oczyszczanie twarzy przed snem to ważna część codziennej pielęgnacji, bowiem podczas snu nasza skóra nie przestaje pracować. Oddycha, regeneruje się i wchłania substancje rewitalizujące. Jednak te czynności mogą zostać zaburzone, jeśli pozostawimy na niej resztki makijażu. Już kilkukrotny brak demakijażu może sprawić, że mimo snu, nasza twarz będzie ziemista, nadal zmęczona i pojawią się na jej powierzchni nieestetyczne niedoskonałości.

Dostosuj kosmetyk do typu swojej cery

Przy oczyszczaniu twarzy i demakijażu najważniejszy jest dobór odpowiedniego specyfiku, który skutecznie rozpuści warstwy makijażu i pozwoli ponownie oddychać naszej skórze. Każda cera jest inna, a zatem wymaga innego sposobu pielęgnacji.

  • Skóra sucha i wrażliwa potrzebuje delikatnych środków do oczyszczania, które nie tylko ją nawilżą, ale też złagodzą podrażnienia.
  • Przy cerze tłustej najlepiej sprawdzą się kosmetyki, które dokładnie oczyszczą skórę z nadmiaru sebum, zmniejszą rozszerzone pory i ograniczą pojawianie się zmian trądzikowych np. peelingujący żel do mycia twarzy.
  • Cera mieszana lub normalna wymagają natomiast stosowania produktów, które nie tylko je nawilżą, ale też zapobiegną błyszczeniu się twarzy i sprawią, że skóra będzie wyglądała świeżo. W tej roli idealnie sprawdzi się gama preparatów L’Oreal Ideal Fresh w wariantach: tonik do twarzy, płyn micelarny, żel lub mleczko oczyszczające.

Demakijaż oczu i ust krok po kroku

Szczególnie wrażliwa i narażona na podrażnienia jest skóra wokół naszych oczu. Na drogeryjnych półkach warto zatem szukać nie tylko kosmetyków do oczyszczania całej twarzy, ale również tych specjalnych do oczu i ust. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się płyny dwufazowe, zawierające specjalne olejki, które skutecznie rozpuszczą maskarę oraz inne kosmetyki do makijażu oczu i ust. Niezależnie od rodzaju używanego preparatu, należy pamiętać o tym, by nie pocierać zbyt mocno skóry wokół oczu. Najlepszym wyjściem jest nałożenie niewielkiej ilości na płatek kosmetyczny, a następnie przyłożenie go w miejsce, które chcemy oczyścić. Dobry kosmetyk powinien poradzić sobie z rozpuszczeniem resztek makijażu i dokładnym oczyszczeniem delikatnych rejonów twarzy.

Tonik do twarzy, żel, mleczko do demakijażu?

Wybór odpowiedniego preparatu do oczyszczania twarzy nigdy nie jest prosty. Wszystkie te kosmetyki różnią się nie tylko konsystencją, ale także działaniem.

  • Mleczko do demakijażu zawiera najwięcej składników nawilżających oraz natłuszczających. Jest idealnym rozwiązaniem w zimę, gdyż jest w stanie dodatkowo ochronić skórę przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.
  • Jeśli jednak posiadamy cerę tłustą, zdecydowanie powinnyśmy zrezygnować z tego kosmetyku. W tym przypadku lepiej sprawdzi się matujący tonik do twarzy, który oprócz funkcji oczyszczającej spełnia też takie funkcje jak: ściąganie porów, łagodzenie podrażnień i odkażanie.
  • Płyn micelarny to zaś kosmetyk uniwersalny, który idealnie przygotowuje skórę na makijaż i sprawia, że staje się ona aksamitna oraz odświeżona. Łączy w sobie cechy mleczka do demakijażu, toniku oraz płynu oczyszczającego.