Tłusty czy półtłusty – jaki krem pielęgnacyjne wybrać na zimę?

krem na zimęZima to szczególna pora roku, która niesie ze sobą z jednej strony skojarzenia związane ze Świętami Bożego Narodzenia, Sylwestrem, czy zimowym urlopem w górach, a z drugiej z uporczywym mrozem, suchym powietrzem spowodowanym ogrzewaniem i wiatrem. Czynniki te mają zasadniczy wpływ na kondycję naszej skóry w tym okresie, zwykle negatywny ze względu na brak odpowiedniego przygotowania naszej skóry do warunków atmosferycznych. Szczególnie narażona jest nasza twarz i dłonie, będące w bezpośrednim kontakcie z mrozem. Jakie zatem kosmetyki wybierać do zimowej pielęgnacji? Należy pamiętać o tym, że nasza skóra w okresie zimowym wymaga specjalnego traktowania. Niestety, zdarza się, że popełniamy błędy nieumyślnie, które wpływają na podrażnienia skóry. Dowiedz się, czego zimą należy unikać, aby cieszyć się zadbaną cerą cały rok.

Wybierz kremy tłuste i półtłuste

Każdą porę roku cechują inne warunki, które decydują o tym jakie zabiegi powinniśmy zastosować, aby nasza skóra była odpowiednio przystosowana. Okres zimowy łączy się z nawilżaniem skóry zarówno zewnętrznie, używając odpowiednich kremów, jak i wewnętrznie – pijąc wodę. Podstawowym błędem w zimowej pielęgnacji jest ignorowanie potrzeb skóry oraz pojawiających się problemów.

Należy wziąć pod uwagę, że zbyt lekkie kremy i balsamy mogą nie chronić skóry wystarczająco dobrze przed zimowymi warunkami atmosferycznymi. Z tego względu zimą należy używać kremów tłustych i półtłustych, pełnych składników łagodzących, nawilżających i regenerujących.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kosmetyków?

Zimowe kosmetyki zawierające odpowiednie składniki aktywne, które mogą ochronić nas przed dotkliwymi skutkami wyziębienia skóry takimi jak: dyskomfort, suchość skóry, podrażnienia, pieczenie czy w najgorszych przypadkach – pękanie. W skład kosmetyków zimowych do pielęgnacji ciała wchodzą przede wszystkim oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek, olej arganowy czy kokosowy.

Dodatkowym atutem kosmetyku będą wyciągi roślinne, które stanowią świetne uzupełnienie brakujących substancji odżywczych w naszej skórze. Szczególną uwagę należy zwrócić na składniki nawilżające, takie jak: mocznik, kwasy tłuszczowe, kolagen, gliceryna czy kwasu hialuronowego. Substancje nawilżające to nie wszystko, bowiem spierzchnięta skóra potrzebuje składników łagodząco – kojących. Niezawodna będzie alantoina, wyciąg z rumianku, ekstrakt z owsa czy tradycyjny pantenol.

Zastosowanie kosmetyków, które będą łączyć wyżej wymienione składniki, przygotują odpowiednio Waszą skórę na spotkanie pierwszego stopnia z zimą i pozwolą dostrzec same dobre strony tej wyjątkowej pory roku.