Urządzenia medyczne wykorzystywane w medycynie estetycznej

Popularność medycyny estetycznej rośnie z roku na rok. Dziś z zabiegów korzysta wiele osób, bez względu na wiek i płeć. każdy chce wyglądać młodo i zdrowo. Na rynku funkcjonuje wiele gabinetów medycyny estetycznej. Wybór tego właściwego nie jest zatem łatwy. Przy wyborze kierować należy się kilkoma kryteriami. Jednym z nich jest sprzęt wykorzystywany w gabinecie.

Popularność medycyny estetycznej rośnie z roku na rok. Dziś z zabiegów korzysta wiele osób, bez względu na wiek i płeć. każdy chce wyglądać młodo i zdrowo. Na rynku funkcjonuje wiele gabinetów medycyny estetycznej. Wybór tego właściwego nie jest zatem łatwy. Przy wyborze kierować należy się kilkoma kryteriami. Jednym z nich jest sprzęt wykorzystywany w gabinecie.

Urządzenia w gabinetach kosmetycznych

Niemal każdy gabinet medycyny estetycznej posiada na swoim wyposażeniu zaawansowane urządzenia medyczne. Na rynku dostępne są różne ich rodzaje oraz modele. Wszystkie one pozwalają na wykonanie wielu różnych zabiegów kosmetycznych. Wykorzystywane są w przypadku zabiegów na twarz, całe ciało, a także w celu poprawy kondycji skóry. Istotne w urządzeniach medycznych stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej jest bezpieczeństwo.

Dlatego wszelki sprzęt medyczny wykorzystywany w gabinetach musi posiadać odpowiednie atesty bezpieczeństwa. Gabinety kosmetyczne korzystają z wielu różnych urządzeń medycznych. Wśród tych najpopularniejszych i najczęściej stosowanych wymienić można hifu, lasery, kombajny kosmetyczne, urządzenia do makijażu permamentnego, urządzenia do depilacji, lipolasery, urządzenia do oczyszczania wodorowego czy RF frakcyjny.

Wykorzystanie urządzeń medycznych w kosmetyce

Urządzenia medyczne mogą być w kosmetyce stosowane przy wielu zabiegach. Najczęściej sprzęt medyczny stosowany jest do zabiegów mających na celu spłycenie widocznych zmarszczek, poprawę kondycji skóry, przywrócenie jędrności skóry, walkę z cellulitem, likwidację cieni pod oczami i opadających powiek, spłycenia blizn, pobudzeniu układu limfatycznego oraz zmniejszeniu rozszerzonych naczynek. Zabiegów jest oczywiście znacznie więcej.

Przeciwwskazania do stosowania urządzeń medycznych

Nie każdy może jednak poddać się zabiegowi kosmetycznemu z wykorzystaniem sprzętu medycznego. Nie mogą tego zrobić kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Wykluczone są także osoby z cukrzycą, chorobami płuc oraz niewydolnością nerek. Z zabiegu wyklucza także przyjmowanie niektórych leków oraz środków farmaceutycznych. W innym wypadku mogą pojawić się pewne powikłania.

Wybór urządzenia medycznego do gabinetu

Wybór urządzeń i sprzętu do gabinetu medycyny estetycznej nie jest wcale taki prosty jak mogłoby się to wydawać. Przeanalizować należy kilka kryteriów i czynników. Jednym z najważniejszych jest posiadanie przez urządzenia odpowiednich certyfikatów oraz atestów bezpieczeństwa. Drugi ważny czynnik to funkcjonalność urządzenia. Innymi słowy, urządzenie musi posiadać możliwość dopasowania i wykonania wielu zabiegów kosmetycznych. Nie można zapomnieć także o samej obsłudze urządzenia.

Powinna być wygodna. Pracownik gabinetu kosmetycznego spędza kilka godzin dziennie na wykonywaniu różnego rodzaju zabiegów. Korzystanie z urządzenia musi być zatem komfortowe. Nie może ono męczyć pracownika przy wykonywaniu zabiegu. Ważna jest także niezawodność urządzenia. Istotne są także efekty ich wykorzystania. Innymi słowy, czy efekty zabiegu wykonanego przy użyciu konkretnego urządzenia medycznego są długotrwałe.

Kombajn kosmetyczny

Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń jest kombajn kosmetyczny. Jego największą zaletą jest wielofunkcyjność. Kombajn łączy bowiem w sobie wiele różnych funkcji. Oznacza to, że za pomocą jednego urządzenia wykonać można przynajmniej kilka zabiegów kosmetycznych. Pozwana to zaoszczędzić czas, ale także sporo miejsca w gabinecie. Wszystko dzięki możliwości zrezygnowania z kilku osobnych urządzeń kosmetycznych.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika