Usuwanie cieni pod oczami – domowe sposoby kontra zabiegi medycyny estetycznej

oczy bez cieniKażdy dorosły człowiek przynajmniej raz w życiu walczył z nieestetycznie wyglądającymi cieniami pod oczami. Pojawiają się one w wyniku procesu starzenia się, ale mogą też być rezultatem bezsennych nocy i dużego przemęczenia. Jedni zwalczają cienie pod oczami domowymi sposobami, do innych przemawia wyłącznie profesjonalna pielęgnacja oczu w salonie kosmetycznym. Które metody przyniosą lepsze efekty?

Przyczyny powstawania cieni pod oczami

Nieestetyczne, ciemne podkówki pod oczami mogą pojawić się z wielu różnych powodów. Często ich obecność jest uwarunkowana genetycznie – skóra wokół oczu jest cienka oraz delikatna, u niektórych osób mogą prześwitywać przez nią naczynia krwionośne. Bardzo często cienie pod oczami są wynikiem zmęczenia i niewyspania, a jeszcze częściej – rezultatem procesów starzenia się. Wraz z wiekiem skóra traci swą pierwotną grubość i nawilżenie, co jest najbardziej widoczne właśnie w okolicach oczu. Na stan delikatnej skóry pod oczami wpływa również szereg czynników zewnętrznych. Jeśli palimy papierosy, nadużywamy alkohol albo niezdrowo się odżywiamy, istnieje większe ryzyko, że cienie pod oczami staną się naszym problemem.

Domowe sposoby na cienie pod oczami

Usuwanie cieni pod oczami może przyjąć bardzo różną formę, tak jak różne mogą być przyczyny ich powstawania. Wiele osób chętnie stosuje domowe metody, które są szybkie i można je doraźnie wykorzystywać w razie potrzeby. Wśród najpopularniejszych metod znajdziemy między innymi okłady z naparu herbaty (ma właściwości kojące) lub z plasterków schłodzonego, zielonego ogórka (odznacza się właściwościami ściągającymi i wybielającymi). W problemie pomoże również przemycie twarzy zimną wodą lub stosowanie zimnych okładów pod oczy – pod wpływem niskiej temperatury naczynka krwionośne ulegają obkurczeniu. Wśród domowych sposobów na usuwanie cieni pod oczami trzeba też wymienić stosowanie drogeryjnych specyfików w formie kremów i żeli.  Najskuteczniejsze są te z ekstraktem ze świetlika, zielonej herbaty czy alg. Domowe sposoby na cienie pod oczami mogą być skuteczne, ale tylko w niektórych przypadkach. Gdy przyczyną powstawania worków są procesy starzenia się skóry lub jej złe odżywianie i nawilżanie, doraźne metody albo nie pomogą wcale, albo pomogą, ale jedynie na krótką chwilę.

Zabiegi na oczy w gabinecie medycyny estetycznej

Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje różnorodne zabiegi na oczy: http://skinclinic.pl/category/zabiegi-na-twarz/zabiegi-na-oczy/. Część z nich to typowe zabiegi odmładzające, gdzie cienie pod oczami są redukowane w wyniku usunięcia oznak starzenia się skóry. Inne to typowe pielęgnacyjne zabiegi na twarz, które poprawiają ogólną kondycję skóry, a zatem jej gęstość, poziom nawilżenia, elastyczność i koloryt. Warto zwrócić uwagę między innymi na zabieg Regeneris, w którym wykorzystywane jest osocze bogatopłytkowe. Kolejnym skutecznym zabiegiem będzie także coraz popularniejsza w naszym kraju karboksyterapia, czyli leczenie przy wykorzystaniu dwutlenku węgla. Świetne rezultaty daje także zabieg Redensity z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. W tym zabiegu używa się specjalnie przeznaczonego do wrażliwej okolicy oka żelu. Zastosowanie substancji nie tylko pozwoli na skuteczne usuwanie cieni pod oczami, ale również nawilży skórę, przywróci jej właściwą elastyczność i sprężystość.

Chcesz zadbać o wrażliwe okolice oczu i raz na zawsze pozbyć się cieni pod oczami? Zajrzyj na stronę warszawskiej Kliniki Medycyny Estetycznej SkinClinic i wybierz zabiegi dla siebie!