Wrażliwa i sucha skóra – jak ją odpowiednio nawilżać?

wrazliwa i sucha skóraSucha i wrażliwa skóra jest jedną z trudniejszych w pielęgnacji twarzy. Problemem są nie tylko jej ciągłe tendencje do przesuszania, ale też nadwrażliwość na różne czynniki zewnętrzne. Istotnym punktem w jej pielęgnacji jest odpowiednie nawilżanie twarzy, a tym samym zapobieganie różnorodnym podrażnieniom. Podpowiadamy zatem, jak dbać o skórę suchą i wrażliwą, by zapewnić jej odpowiedni poziom nawodnienia oraz należyty komfort.

Sucha skóra i cera wrażliwa – problematyczna para

Cera sucha nie zawsze musi być równocześnie skórą wrażliwą, jednak najczęściej staje się nią w wyniku niewłaściwej pielęgnacji. Skóra, która jest cienka, delikatna i niemalże przezroczysta, ma skłonności do łuszczenia, pieczenia i nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. Posiada też bardzo małą barierę ochronną przed czynnikami zewnętrznymi – a stąd droga do nadwrażliwości na trudne warunki pogodowe, silne składniki kosmetyków, klimatyzację czy twardą wodę, jest bardzo krótka. Niestety, sucha i łuszcząca się skóra twarzy ma też tendencje do szybkiego powstawania zmarszczek, dlatego tak ważne jest, by właściwie ją nawilżać i tym samym chronić przed szybkim starzeniem się.

Krem nawilżający do cery suchej i wrażliwej

Krem do cery suchej i wrażliwej powinien posiadać właściwości silnie nawilżające, które pomogą przywrócić skórze twarzy właściwy poziom nawodnienia i uchronią ją przed nadmierną utratą wilgoci przez cały dzień. Jednak to nie wszystko. Skóra sucha i wrażliwa jest bardzo “wybredna” i może źle zareagować nawet na pojedynczy składnik kosmetyku. Dlatego przy zakupie kremu nawilżającego, należy zwrócić uwagę na to, by był on hipoalergiczny – oznacza to, że jego skład musi być jak najbardziej naturalny oraz pozbawiony wszelkich sztucznych barwników, konserwantów oraz alkoholu, które bardzo często odpowiadają za podrażnienia na skórze. Skuteczny krem do twarzy suchej i wrażliwej znajduje się w ofercie marki Vichy – Nutrilogie 1 to preparat, który nie tylko uzupełnia braki lipidów w skórze, przywracając jej elastyczność i uczucie komfortu, ale pozwala na utrzymanie tego efektu przez 24 godziny od zastosowania.

Jak nawilżyć skórę twarzy?

  • Suchą skórę twarzy należy nawilżać co najmniej dwa razy dziennie intensywnie nawilżającym oraz odżywczym kremem do twarzy.
  • Grubszą warstwę kosmetyku dobrze jest aplikować w okolicy oczu, bowiem sucha skóra ma największe tendencje do szybkiego powstawania zmarszczek właśnie pod oczami.
  • Przy tym typie cery należy unikać stosowania peelingów, które mogą dodatkowo podrażnić suchą skórę twarzy. Warto jednak raz w tygodniu zastosować nawilżającą maseczkę na twarz, która zredukuje suchość skóry i dodatkowo odżywi naskórek.
  • Przy wrażliwej i wysuszonej skórze najlepiej zrezygnować z gorących kąpieli, przebywania w klimatyzowanych pomieszczeniach i stosowania silnie zapachowych preparatów do pielęgnacji twarzy i ciała. Warto natomiast starać się nawilżać i natłuszczać organizm od środka, pijąc duże ilości wody mineralnej, spożywając posiłki z oliwą z oliwek oraz przyjmując suplementację witaminową, wzbogaconą ekstraktem oleju z wiesiołka lub ogórecznika.

Nawilżanie skóry – nie tylko na twarzy

Przy pielęgnacji suchej i wrażliwej skóry, należy zadbać o odpowiednie nawilżenie nie tylko twarzy, ale też całego ciała. Łuszcząca się, chropowata i szorstka powierzchnia naskórka nie tylko wygląda mało estetycznie i jest nieprzyjemna w dotyku, ale też może nas doprowadzić do ostrego świądu i pieczenia skóry. O odpowiednią pielęgnację skóry suchej i wrażliwej trzeba dbać od samego początku, bowiem z wiekiem staje się ona coraz bardziej dokuczliwa. Niewłaściwy sposób nawilżania może ją też bardzo szybko przemienić w alergiczną i bardzo suchą skórę, której pielęgnacja jest o wiele trudniejsza.

Więcej informacji oraz pełna oferta kosmetyków do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej, dostępna na stronie:

http://www.vichy.pl/potrzeby/preparat-nawilzajacy-do-twarzy/ps1032.aspx