Wypełniacze skórne – nieustanny hit w klinikach medycyny estetycznej

Popularność zyskały wiele lat temu i nadal cieszą się niesamowitym powodzeniem. O czym mowa? O zabiegach z wypełniaczami skórnymi. Jakie dają efekty i jak działają? Wyjaśniamy!

Popularność zyskały wiele lat temu i nadal cieszą się niesamowitym powodzeniem. O czym mowa? O zabiegach z wypełniaczami skórnymi. Jakie dają efekty i jak działają? Wyjaśniamy!

Zmiany w skórze twarzy

Skóra z wiekiem się zmienia, wraz z postępującym procesem starzenia dochodzi do utraty kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Staje się więc bardziej wysuszona i wiotka, brakuje jej elastyczności i sprężystości, pogarsza się jej ogólna kondycja. Ale to nie wszystko, oprócz tego dochodzi do ubytków tkanki mięśniowej oraz masy kostnej. Wszystko to sprawia, że na twarzy zaczynają się pojawiać zmarszczki i obwisłości. Twarz nabiera ostrego charakteru i traci młodzieńczy owal.

Wypełniacze skórne na zmarszczki i nie tylko

We wszystkich tych przypadkach pomoże zastosowanie wypełniaczy skórnych. Najpopularniejsze to te, na bazie kwasu hialuronowego (który także występuje w ludzkim organizmie). Kwas hialuronowy zawarty w wypełniaczach zapewnia skórze nawilżenie, gdyż posiada zdolność zatrzymywania wody. Przyczynia się więc do ogólnej poprawy stanu skóry i redukcji zmarszczek. Ale to nie wszystko, doskonale także wypełnia takie obszary jak skronie, policzki i usta, modeluje owal twarzy, przywraca jej kontur. Z powodzeniem jest też stosowany w okolice szyi i dekoltu, dzięki temu obszary te zyskują młodzieńczy wygląd.

Korzyści ze stosowania wypełniaczy skórnych

Zabiegi na bazie wypełniaczy skórnych dają szybkie i zauważalne efekty. Są całkowicie bezpieczne, nie wykonujemy ich raz na zawsze – wraz z upływem czasu kwas hialuronowy ulega rozkładowi, dlatego zabiegi te należy powtarzać. Dla wielu osób jest to właśnie wielka zaleta, gdyż zmiany nie pozostają na stałe, tym chętniej osoby te korzystają z tego typu zabiegów.