Zabiegi estetyczne na twarz

Każda kobieta marzy o pięknej i gładkiej skórze. Na szczęście jest to możliwe. Wszystko dzięki zabiegom estetycznym na twarz. Co ważne są one niezwykle skuteczne.

Zabiegi na twarz skutecznie wpływają na poprawę jędrności skóry. Większość z nich można zastosować bez jakichkolwiek wcześniejszych przygotowań, a same zabiegi są bezbolesne. Między innymi dlatego cieszą się tak dużą popularnością. Co prawda efekty zabiegów medycyny estetycznej nie są permanentne to jednak utrzymują się często nawet przez kilka miesięcy.

Wykorzystanie botoksu

Jednym z najpopularniejszych zabiegów na twarz jaki oferuje medycyna estetyczna jest botoks. Substancja ta skutecznie blokuje połączenia nerwowe oraz rozluźnia mięśnie twarzy. W ten sposób botoks niweluje zmarszczki na twarzy. Zabieg jest bezbolesny i stosuje się go bez znieczulenia. Efekt utrzymuje się nawet kilka miesięcy.

Mezoterapia

Innym popularnym zabiegiem estetycznym na twarz jest mezoterapia. Zabieg ten wymaga wcześniejszego pobrania krwi od pacjenta. Następnie odseparowuje się od niej płytki krwi. Te wraz z innymi substancjami taki jak kwas hialuronowy oraz witaminy wstrzykuje pod skórę. Robi się to za pomocą serii nakłuć. Dzięki temu skóra twarzy regeneruje się. Tak jak w przypadku botoksu także mezoterapia jest zabiegiem bezbolesnym. Zabieg polecany jest przede wszystkim osobom, które osiadają suchą i odwodnioną skórę.

Kwas hialuronowy

Jest to substancja występująca naturalnie w skórze. Odpowiedzialna jest za sprężystość i jędrność skóry. Jak można się domyśleć wraz z upływem czasu zawartość kwasu w skórze zmniejsza się. Zabieg polega zatem na uzupełnieniu braku kwasu hialuronowego w skórze twarzy. Dzięki temu skóra twarzy znów staje się jędrna. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wykonywany jest po wcześniejszym znieczuleniu. Co ważne efekty zabiegu widoczne są niemal od razu i utrzymują się przez kilka miesięcy.

Cosmelan

Ten zabieg przeznaczony jest przede wszystkim dla osób, które mają problemy z przebarwieniami hormonalnymi oraz słonecznymi. Cosmelan świetnie radzi sobie także ze zmarszczkami. Zabieg Cosmelan składa się z dwóch etapów. Pierwszy polega na nałożeniu na twarz maseczki złożonej z mieszanki substancji depigmentacyjnych. Drugi etap to stosowanie kremu, który podtrzymuje działanie maseczki.

Jak zatem widać współczesna medycyna estetyczna oferuje wiele różnych zabiegów na twarz. Można z nich skorzystać w niemal każdym gabinecie kosmetyki estetycznej. Przykładem może być klinika https://www.arsmedica.lublin.pl , która od wielu lat specjalizuje się w efektywnych zabiegach związanych z medycyną estetyczną.