Zalety peelingu kwasami

Za świeżym, niepoddającym się upływowi lat wygląd skóry twarzy kryje się najczęściej jeden sekret – właściwy peeling. Szczególnie duży potencjał regeneracyjny prezentują tak zwane peelingi chemiczne.

Peelingi kwasami – co mogą zaoferować?

Peeling chemiczny może się wydawać nieco onieśmielającym zabiegiem, jeśli nie mamy wglądu w jego mechanizm działania, a przy tym niepokoją nas możliwe efekty uboczne. W rzeczywistości zabieg taki, przeprowadzony przy użyciu wysokiej jakości preparatów, praktycznie nie ma sobie równych, jeśli idzie o rezultaty. Najpowszechniej stosowany peeling kwasami ma na celu złuszczenie całości martwego naskórka, by umożliwić skórze dostęp powietrza i substancji odżywczych z kosmetyków, jednak istnieją także bardziej zaawansowane zabiegi, gdzie kwasy sięgają do zmian zlokalizowanych w obrębie skóry właściwej.

Tak skomplikowaną kurację najlepiej jednak będzie przeprowadzić pod okiem certyfikowanych kosmetologów (jak pracownicy Instytutu http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne), by nie popełnić ryzykownych błędów, wynikających z niewiedzy i braku doświadczenia. Dzięki przemyślanemu doborowi preparatu, jaki najbardziej aktywnie odpowiada na potrzeby skóry klientki, zespół gabinetu będzie mógł zaoferować jej radykalną zmianę w zakresie eliminacji zmian skórnych, zarówno tych, które stanowią głównie problem estetyczny, jak i powstałych w toku istniejącego schorzenia.

Peeling chemiczny – kto na nim skorzysta?

Peeling kwasami to zabieg polecany przede wszystkim osobom, które pragną nie tylko gruntownego oczyszczenia skóry, ale i daleko idącej poprawy w kwestii pojawiających się na niej niedoskonałości. Jego efekty będą widoczne zarówno w przypadku skóry stosunkowo młodej, gdzie dopiero zaczyna się proces utraty elastyczności, jak i przy cerach dojrzałych, którym kwasy mogą zapewnić spłycenie zmarszczek, bruzd oraz zmniejszenie liczby przebarwień.

Szeroki wachlarz korzyści, jakie płyną ze stosowania peelingu chemicznego, dodatnio wpłynie także na redukcję problemów z cerą, wynikających z niektórych dolegliwości skórnych czy układowych, takich, jak choćby trądzik czy choroby autoimmunologiczne. Osoby, dla których walka z tego rodzaju zaburzeniami stanowi nieprzyjemną prozę dnia codziennego, mają szansę przekonać się, że ich cera, poddana ściśle monitorowanej przez ekspertów serii zabiegów, znacznie zyskała na możliwości zatrzymywania wody i przestała się złuszczać.