Zastosowanie kwasu hialuronowego

kwas hialuronowyKwas hialuronowy to podstawowy składnik większości kosmetyków. Poprzez swoje cenne właściwości jest odpowiedzialny za jędrność oraz elastyczność skóry.

Z upływem lat jednak zaczyna go ubywać, dlatego też tak ważne jest stałe uzupełnienie braków.

Kwas hialuronowy podstawowe wiadomości

Jest to związek chemiczny o wzorze HA występujący w organizmie ludzkim. Największe jego pokłady umiejscowione są w skórze, poza tym znajdują się w każdej części naszego ciała. Kwas hialuronowy ma istotne znaczenie dla urody i zdrowia. Za podstawową funkcję HA uznaje się podtrzymywanie elastyny i kolagenu, które sprawiają, że nasza skóra jest cały czas jędrna. Dodatkowo potrafi skutecznie wiązać cząsteczki wody, dzięki czemu utrzymane jest odpowiednie nawilżenie naskórka. Obecność jego jest więc niezbędna w trakcie nawodnienia. Wraz z kolagenem postrzegany jest jako eliksir młodości. Kwas hialuronowy chroni także przed urazami mechanicznymi.

Kwas hialuronowy efekty

wygładzenie naskórka
redukcja zmarszczek
poprawa elastyczności
przyspieszenie regeneracji skóry
ekstremalne nawilżenie

Okulistyka a kwas hialuronowy

Wykazano, że kwas hialuronowy świetnie wiąże wodę, dlatego też na bazie jego wytwarzane są min. krople do oczu, a także płyny do soczewek. Ponadto łagodzi podrażnienia oka oraz korzystnie wpływa na strukturę filmu łzowego. Wykorzystywany do zabiegów usuwania zaćmy, i przeszczepów rogówki.

Sprawne stawy

Kwas hialuronowy używany jest także w leczeniu chorób kości a także stawów. Przykładem może być zwyrodnienie stawów.

Kwas hialuronowy w kosmetyce

Tanowi składnik wielu kremów, balsamów czy serum. Najczęściej jednak właściwości jego wykorzystuje się w medycynie estetycznej, podczas zabiegów odmładzających. Podaje się go bezpośrednio w głąb naskórka za pomocą zastrzyku. Produkty służące do wypełnienia zmarszczek mają formę plastycznego żelu, który potrafi skutecznie wypełnić wszelakie bruzdy. Poza medycyną estetyczną wykorzystywany jest do szybszego gojenia ran czy oparzeń skóry. Efekt jednak nie pozostaje na stałe, gdyż kwas ten w sposób naturalny rozkłada się w organizmie. To dzięki małej masie cząsteczkowej może łatwo wnikać głęboko w skórę, nie dając efektu opuchnięcia. Stosowany do codziennej pielęgnacji zwiększa elastyczność i spłyca zmarszczki. Dzięki temu niepozornemu specyfikowi skóra odzyskuje pierwotny blask i młodość. Nic więc dziwnego, że kobiety tak pozytywnie opowiadają się na jego temat.

Kwas hialuronowy nie tylko w zastrzyku
Kremy z zawartością kwasu hialuronowego wzmacniają jego działanie. Wchłanianie substancji czynnych zwiększa się, a skóra staje się miękka i wygładzona.
Świetnie sprawdza się również kwas hialuronowy aplikowany pod krem. Działa jak ekspresowy lifting. Wygładza zmarszczki i niedoskonałości, a także napina skórę. Staje się podkładem do przyjecie wszystkich cennych składników znajdujących się w kremie.

Serum na odwodnione włosy
Wystarczy zmieszać olej kokosowy oraz kwas hialuronowy i mamy gotowy produkt genialnie nawilżający przesuszone kosmyki. Włosy staną się miękkie i będą chronione prze mechanicznymi uszkodzeniami.

Kwas hialuronowy tabletki, a może zastrzyk?
Zdaniem specjalistów to podskórne wstrzykiwanie kwasu hialuronowego daje najlepsze rezultaty. O wiele lepsze niż w trakcie stosowania go na powierzchnię skóry. Polecaną metodą przyjmowania HA jest także stosowanie tabletek z kwasem hialuronowym. Zdaniem wielu osób daje to efekt bardzo zbliżony do tych po zabiegu kosmetycznym.

Wielkim plusem kwasu hialuronowego jest fakt, iż efekty widoczne są w bardzo krótki czasie. Produkt ten idealnie wygładzi naskórek, zachowując i wzmacniając ochronne funkcje skóry. Staje się ona w pełni napięta i pełna młodzieńczego blasku. Lecz co najważniejsze to zmarszczki, które być może spędzały nam sen z powiek spłycają się do tego stopnia, że przestają być dostrzegalne gołym okiem!